۱۵ بازی استراتژیک برتر رایانهای

در نیمی از این مدت ناهید قبل از خورشید طلوع و در نیم دیگر بعد از آن غروب میکند. اما یافته جدید خارج از حوزه علمی اصلی است و حتی قبل از آغاز مأموریت رسمی علمی کاوشگر اتفاق افتاد، هنگامی که دانشمندان در حال آزمایش ابزار روی فضاپیما بودند. در تصاویر یکی از این ابزارها، دانشمندان به راحتی شفق بسیار محلی و شب هنگام را که دانشمندان برای دههها در تلاش برای مطالعه در مریخ بودند، مشاهده کردند.

یکی از پدیدههای شبانه فقط در هنگام طوفانهای خورشیدی بسیار شدید اتفاق میافتد و کل سیاره را روشن میکند. دو مورد دیگر در هنگام شب رخ میدهد. دادههای EMUS که شفق قطبی را در مریخ نشان میدهد. مأموریت امید مریخ در امارات متحده عربی تنها دو ماه پس از ورود به سیاره سرخ، هنگامی که مشاهدات بیسابقهای از یک شفق قطبی رویت کرد، اولین یافته مهم خود را به دست آورد.

شفق قطبی گسسته که به صورت جرقه های درخشان رویت میشود در شب مریخ دیده میشود. مجموعهای از دوازده انسداد ستارهای توسط پلوتون که بین سالهای ۱۹۸۸ و ۲۰۱۶ مشاهده شد، افزایش ثابت سه برابری فشار اتمسفر را در این دوره نشان داد. و اگرچه شفق قطبی گسسته یک پدیده ظریف است، اما ظاهر آن حتی در مشاهدات آزمایشی که EMUS برای اولین بار پس از ورود امید به مدار علمی خود جمع شد، کاملاً واضح بود. از طرفی تاریخ عرضه بازی نیز بهطور دقیق مشخص نیست و طبق آخرین اخبار بازی Avatar: Frontiers of Pandora فقط میدانیم که این اثر در تاریخی نامشخص از سال ۲۰۲۲ برای پلتفرمهای پی سی، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس، گوگل استیدیا و Amazon Luna عرضه خواهد شد.

بازی در زمینه نبردها پیشرفت کرده بود و بازهم تاکید بیشتری بر عنصر قلمرو میکرد، قلمرویی که با پیشرفت شما روز به روز بزرگتر شده و محدوده بیشتری را در بر میگرفت، Civilization ۴ روشهایی متفاوت برای پیروزی را در مقابلتان قرار میداد، پیروزی به واسطه علم، سلطه جهانی، فرهنگ و در نهایت پیروزی دیپلماتیک که در این عنوان تاکید ویژهای برآن شده بود. با وجود تمام فراز و نشیبها، از وار کرفت همچنان به عنوان یکی از بهترین بازی های PC یاد میشود.

بطلمیوس، ستاره شناس یونانی، محل زهره و سایر سیارات را در تمام اوقات مشخص کرد. امید که به عنوان مأموریت مریخ امارات (EMM) نیز شناخته میشود، برای مطالعه جو مریخ در تمام لایههای آن و در مقیاس جهانی در طول سال طراحی شده است. اما شفق قطبی، نوعی که دانشمندان با امید مشاهده کردند، محدود به دورههای فعالیت شدید خورشیدی نیست، بلکه فقط در تکههای خاصی از شب مریخ وجود دارد. دانشمندان در سطح این سیاره تکههای سنگی را یافتهاند که حاوی امضای مغناطیسی یک میدان مغناطیسی جهانی است که مریخ از آن زمان تاکنون از دست داده است. میلیونها نفر از انسانهای ساکن زمین، به طور قطع بر یقین میگویند که به زمین تعلق نداشته و منشا آنان فرازمینی است!

پس به نقل نظر حکمای دین میپردازد:«ترکیب مردم از این عالم بر مثال فهرست است از کتابی بزرگ که هر چه اندر آن کتاب باشد، از آن اثری پدید کرده باشد و ما را بر کلیات چیزها اطلاع جز به استدلال از جزویات نباشد» (همان،283). جاستین دیگان، دانشمند سیارهای در دانشگاه کلورادو بولدر و معاون علمی مأموریت امید، گفت: “گرفتن آنها آسان نیست و به همین دلیل دیدن آنها بلافاصله با EMM هیجانانگیز و غیرمنتظره بود.”به طور قطع، این چیزی است که در رادار ما بود، بنابراین فقط نگاه کردن به اولین مجموعه داده شبانه ما و گفتن،” هی ، یک ثانیه صبر کن – این است؟

تغییرات فصلی در فشار جوی پلوتو به دلیل فشار بخار یخ نیتروژن اثر دارد. این سه سیاره به دلیل دوری از خورشید بسیار سردند. دانشمندان ماموریت با الهام از تاریخ اکتشاف سیاره سرخ و سوالات مشهور در مورد جهان، سه ابزار را برای جمعآوری مشاهدات در مورد جو و آب و هوای سیاره سرخ انتخاب کردهاند. هوای زهره از 98 درصد دی اکسید کربن (گاز کربنیک) و کمی نیتروژن (ازت) تشکیل شده است. پایه اطلاعات حاصل از جلسات ارگانهای فرعی که به موجبماده 6 تشکیل شدهاند. اگرچه این دیدگاه­ها، نقش ژئومورفولوژیست­ها را کاهش داد اما ارزیابی یک سایت با توجه به یک ریسک خاص، اساس یک پژوهش درباره خطر را تشکیل می­دهد.

نزدیکترین سیاره به زمین کلاس چهارم را از سایت پست روزانه دریافت کنید. ۱۷-دورترین سّیاره در بین سیّاره های خوانده شده ی منظومه ی شمسی در کتاب علوم چهارم چه نام دارد؟ ۴۰ ص. (علوم برای کودکان). این تیم شامل محققانی از موسسه تحقیقاتی علوم رصدی آریابهاتا – اوتاراکند، آزمایشگاه تحقیقات فیزیکی احمدآباد و موسسه علوم و فناوری فضایی هند Thiruvanathpuram از هند بود. محققان در مقاله خود گفتند که فشار اتمسفر در این سیاره از سال ۲۰۱۵ به اوج رسیده بود. مارینر 2 ناسا در سال 1962 در فاصله 34,760 کیلومتری (21,600 مایلی) سیاره ناهید واقع شد و توانست زهره را به عنوان اولین سیارهای که توسط یک فضاپیما رصد میشود ثبت کند.

در عوض، جاکو شولتز از دانشگاه دورام و جیمز اونوین از دانشگاه ایلینویز در شیکاگو حدس میزنند که این جرم میتواند یک سیاهچاله ابتدایی باشد که سریعاً پس از بیگ بنگ شکل گرفت و منظومه شمسی ما بعداً اسیر آن شد. فشار اتمسفر پلوتون ۱۲.۲۳ میکروبار است که بیش از ۸۰ هزار برابر کمتر از فشار موجود بر روی زمین است. نوری که از ماه بازتاب میشود بر تاریکی آسمان تاثیر میگذارد و اینگونه اجرام کمتری را میتوان دید.

ماگنوس کارلسن قهرمان فعلی شطرنج جهان به چِس۲۴ گفت این که شطرنجبازان حرفهای برای به یاد سپردن حرکتها نگاه خود را از روی صفحه به جایی دیگر متمرکز کنند «کاملاً طبیعی» است. حرکت مواد مذاب در ناحیه آتشفشانی پوسته را به سمت بالا فشار داده، و این فشار باعث ایجاد شکستگی پوسته در نواحی دیگر شده است. یک نوع شفق قطبی مریخی منحصراً در سمت روز کره زمین وجود دارد.

هلال درخشان، شفق قطبی سیاره را در روز نشان میدهد. این سیاره برخلاف زهره دارای جو نیست لذا در طول شبانه روز دچار تغییر دمایی می شود. داده های EMUS که شفق قطبی را در مریخ نشان میدهد. رمان شازده کوچولو دارای المان های بسیاری است که هر کدام از این المان ها به تنهایی می توانند خود یک مقاله ی تحقیقی در باب این رمان باشند. چون محور قطب ها بر سطح مدار گردش انتقالي زمين ، مايل است و 66 مي سازد .

پلوتون کوچک تر از سیارات منظومه شمسی ما، بسیاری از ماه ها و حتی ماه زمین است. باشگاه خبرنگاران جوان – مطالعه گروهی از محققان از هند، برزیل و فرانسه نشان میدهد که فشار جوی پلوتون روی سطح آن ۸۰ هزار برابر کمتر از فشار اتمسفر زمین است. در بیانیهای آمده است: “این با مقادیر مدلی که قبلاً توسط مدل حمل و نقل فرار پلوتو در سال ۲۰۱۹ محاسبه شده بود، مطابقت بسیار زیادی دارد. ” این مطالعه همچنین اشاره کرد که این انسداد زمانی دیده میشود که سیاره پلوتون در حال دور شدن از صفحه کهکشانی قابل مشاهده از زمین باشد.

سیاره قرمز فضایی است عمومی که توسط گروه معماری ۱۰۰architects برای تعامل بیشتر، جذب مشتری و افزایش تجربه بخش خصوصی در فضای بازار ایجاد شده است. انتظار می رود طی چند هفته آینده مناظر زیادی با رنگ نارنجی قرمز مشاهده کنید، زیرا مریخ نورد کنجکاوی اولین عکس های خود را از مناظر ناهموار مریخ به اشتراک می گذارد. معلوم شد که مریخ دارای یک میدان مغناطیسی بسیار غیرمعمول است.” “آنها در دهه 60 به آنجا رفتند و انتظار داشتند چیزی مانند میدان مغناطیسی زمین ببینند و چیزی پیدا نکردند. به نظر می رسد که زحل به اندازه دو قمر در طرفین زحل قرار نگرفته است.

از جمله این ابزارها طیفسنج ماورای بنفش Emirates Mars یا EMUS است که برای مطالعه هاله نازک و گسترده هیدروژن و اکسیژن اطراف مریخ طراحی شده است تا به دانشمندان کمک کند بفهمند که چگونه این گازها از سیاره به فضا می لغزند، جمعآوری این دادهها به یک ابزار حساس خاص احتیاج دارد و آنجاست که دانشمندان شانس آوردند و شفق قطبی را نیز گرفتند. بیشتر شهابسنگها، آهنی، سنگی یا آهنی-سنگی هستند و در اندازههای کوچک و بزرگ وجود دارند.

در اواخر ماه مارس، کارکنان مأموریت این فضاپیما را به مدار مرتفع و منحصر به فرد نزدیک استوای سیاره فرو بردند که به ابزارهای امید منظرهای بزرگ از مریخ را ارائه میکرد. چهار فصل این سیاره عبارتند از: بهار که 7 ماه طول میکشد، تابستان که 6 ماه است، پاییز که 5.4 ماه دوام دارد و در نهایت زمستان که 6 کمی بیشتر از 4 ماه به طول میانجامد. قطر زهره کمی کوچکتر از قطر زمین و نزدیک به ۱۲۰۹۲ کیلومتر (۷۵۱۴ مایل) است و قطر زمین ۱۲۷۵۶ کیلومتر (۷۹۲۶ مایل) است، همچنین از لحاظ گرانشی نیز سیاره زهره نزدیک به ۹۱ درصد گرانش زمین و جرم آن نزدیک به ۸۱ درصد جرم زمین است.

دیدگاهتان را بنویسید