کدام سیارات شبیه زمین هستند؟

بیش از دو درجه افزایش در دمای متوسط زمین می­تواند عواقب بسیار زیان­باری برای نسل بشر به بار آورد و به­همین دلیل موضوع با­ جدیت در حال پی­گیری است. به گفته مقامات حمل و نقل هوایی کانادا، خلبان هواپیمای خود را با یک فرود اضطراری روی زمین نشاند تا از برخورد هوایی با آنچه بعداً محققان مشخص کردند ونوس است و میلیونهال کیلومتر با ما فاصله دارد، جلوگیری کند. بنابر گفتهی محققان Kepler-۴۵۲b با ابعاد ۱.۶ برابری نسبت به زمین، بیشترین شانس را برای صخرهای بودن دارد.

گازهای اصلی تشکیل دهندۀ اتمسفر زمین، یعنی نیتروژن و اکسیژن، گاز گلخانه­ای نیستند. پس از تأیید وجود گاز فسفین توسط تلسکوپ بزرگ میلیمتری در شیلی، یک تیم بین المللی متشکل از ستاره شناسان، مجموعه ای از مطالعات را انجام دادند تا بفهمند که این گاز چگونه در این محیط ظاهر شده است. او در تصویری که ارائه می دهد و از قول شیده آن را بیان می کند، بعد مقدس رنگ را با تشبیه به رنگ “صنم خانه” نشان می دهد. با این حال، بیشتر این موارد، غیرقابل پیش بینی هستند و گزارش نمی شوند، زیرا در بخش های وسیعی از جنگل های خالی از سکنه یا در آب های آزاد اقیانوس ها سقوط می کنند.

این کمربند ها بیشتر متشکل از پروتون ها و الکترون های پر انرژی ای است که در میدان مغناطیسی زمین به دام افتاده اند. فورانهای قوی هنگامی ایجاد میشوند که قمر آیو، نزدیکترین ماه مشتری و چهارمین آنها از میان مرکز میدان مغناطیسی سیاره گذر میکند. این دانشمندان در مقاله خود قصد سرزنش کردن شهروندان یا کشورها را ندارند و به این مسئله هم که دیگر امیدی برای نجات سیاره وجود ندارد، پرداخته نشده است. با توجه به این موضوع قابل درک است که چرا دو پروژه اسپیس اکس و ناسا در سالهای اخیر توجه زیادی به مریخ داشتهاند.

زمین لرزه ها معمولا در مرز بین این صفحات به وقوع می پیوندند و نیز فرآیندهای کوهزایی و پاره ای فعالیت های آتشفشانی . وجود جو و نیز پدیده اثر گلخانه ای سبب افزایش 35 درجه ای دمای زمین شده است ، اگر اثر گلخانه ای نبود دمای زمین در حدود 252 تا 287 کلوین می بود و به این ترتیب بیشتر اقیانوس ها و دریاها یخ زده و حیات زمینی مختل می شد .

چنین مسئلهای یعنی ما در مسیر رسیدن به افزایش دمای بیشتر از 2.3 درجه سلسیوس، نسبت به دمای زمین قبل از دوران صنعتی شدن نسل بشر، قرار داریم. در 13 ژانویه امسال ژورنال “Frontiers in Conservation Science” مقالهای را منتشر کرد که تاکنون سر و صدای زیادی به پا کرده است؛ نویسندگان این کار پژوهشی میگویند که بشریت هماکنون در مسیر رسیدن به آیندهای فوقالعاده تاریک قرار دارد. البته این سیلها تنها نمونهای از بلایای طبیعی هستند که زندگی ما را تهدید خواهند کرد. مرگ سیاره زمین موضوع تازهترین مقاله دانشمندان در رابطه با تاثیرات بشریت روی وضعیت محل زندگی ما بوده که اطلاعات نگران کنندهای را در مورد سرنوشت زمین و انسانها به اشتراک گذاشته است.

این پوششهای گیاهی آبها و خاک سیاره را هم تصفیه میکنند و از طرف دیگر، کاهش وسعت و تراکم جنگلها باعث میشود تا سیلهای ویرانگر به راحتی در محل زندگی ساکنان زمین جاری شوند و جان انسانها را بگیرند. اینطور که به نظر میرسد، در این آینده تاریک انقراضهای جمعی زیادی رخ میدهند، بحرانهای سلامتی مختلف دائما جان انسانها را خواهند گرفت و تغییرات آب و هوایی هم به صورت مداوم جوامع بشری را به خطر میاندازند.

اگر قرار است خانه ای کیهانی شود، باید در او روح دمیده شود؛ یعنی جان بگیرد و دارای حیات گردد. لایه ای به ضخامت 600 کیلومتر از گازهای مختلف گرداگرد زمین را فراگرفته است ، این لایه همان جو زمین است ، جو همانند سپری از زمین در برابر تابش های مضر خورشید و نیز تابش های کیهانی و برخورد شهاب ها جلوگیری می کند ، جو همچنین به پایداری دمایی در چرخه آب و هوای زمین کمک بسزایی کرده است ، حیات ما و دیگر موجودات بر سطح سیاره آبی مرهون وجود چنین جوی است .

آن را با نام ناهید نیز می شناسند. علاوه بر صفحات بالا در حدود 20 صفحه دیگر نیز وجود دارند ، مانند : صفحات عربستان و فیلیپین . صلب بودن محور.محور زمین زاویه ی میل خود را با صفحه ی مدارش حفظ می کند و پیوسته رو به سوی ستاره ی جدی است.از این لحاظ زمین چرخان شباهت بسیار به یک ژیروسکوپ چرخان دارد.محور زمین مانند محور ژیروسکوپ دارای تقدیمی است. است که از ارتفاع 90 تا 300 کیلومتری سطح زمین گسترده شده و خو دارای 3 لایه به نام های D ، E ، F است ؛ لایه D در ارتفاع 100 کیلومتری موجب انعکاس امواج رادیویی با طول موج بلند می شود ، لایه E در ارتفاع 140 کیلومتری موجب انعکاس امواج رادیویی با طول موج متوسط و لایه F در ارتفاع 240 کیلومتری موجب انعکاس امواج رادیویی با طول موج کوتاه می شود .

بی ثباتی محور زمین به دلیل فقدان ماه باعث تغییرات شدید در دمای جهانی میشود. Samstag همیشه در استرالیا، بخشی از سوییس که مردمش به زبان آلمانی تکلم میکنند و قسمتهای غربی و جنوبی آلمان کاربرد دارد و در اصل برگرفته از واژهای عبری یا همان Shabbat است. با این حال، سیارات شناخته شده تنها بخشی از یک سیستم بزرگتر هستند که شامل سیارات کوتوله، دنبالهدار ها و… این فلاسفه با عدول از رویکرد نام گرایانه لویس که بر فروکاستن مفاهیم وجهی به امری بیرون از شبکه این مفاهیم تأکید میکند، معتقدند که جهان ممکن بخشی از شبکه مفاهیم وجهی است و باید در قالب همین مفاهیم بیان شود.

تنها مسئلهای که به آن اطمینان داریم این است که باید به جستوجوی آب مایع در سایر سیارات باشیم. سیاستگذاریهایی که به تناسب عمق فاجعههای پیش روی بشر، جدی و سریع هستند. گرم شدن کلی کره زمین به معنای افزایش میانگین دمای سطح زمین است.از اواخر سال های 1800 میانگین دمای کلی 0.4 تا 0.8 درجه سانتی گراد افزایش یافته است.بسیاری از کارشناسان پیش بینی کرده اند که میانگین دمای زمین در سال 2100 ، 1.4 تا 5.8 درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت.این مقدار افزایش بیشترین مقداری است که ظرف هزار سال اخیر برای زمین پیش آمده است. مرگ سیاره زمین زودتر از آنچه تصور میکنیم، فرا خواهد رسید؛ این نتیجه مقالهای بوده که دانشمندان به تازگی منتشر کردهاند و در آن تاثیرات حیات بشری روی اکوسیستم و وضعیت کلی سیاره ما را از دیدی تازه مورد بررسی قرار دادهاند.

تقسیمات ژئومورفولوژی برای بشر و جوامع بشری کدامند؟ از زمانی که برای اولین بار روی ماه فرود آمدیم تا زمانی که توانستیم سیارههایی غیر از منظورمۀ شمسی را تشخیص دهیم سالهای زیادی گذشته است. مارکوس کینکاید (Marcus Kincaid) که هم راوی بازی است و یک هم یک دلال اسلحه نسبتا پرخاشگر که تمامی ایستگاههای فروش سلاح در پاندورا زیر دست او میچرخند. در این بازی بازیکن به دنبال هدفی خاص می رود ولی از پیدا کردن ان نا امید می شود .بازی نه داستان درستی دارد و نه اینکه هدف بازیکن و نقشش در بازی مشخص است. سال ۲۰۰۹ بود که این بازی با انتشار خود نگاه های زیادی را معطوف به خود کرد و به یکی از نمونه های موفق سبک شوتر اول شخص تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید