هر آنچه باید بدانید – فرادرس – مجله

دورهی پالئوزوئیک با بزرگترین انقراض کل تاریخ زمین به پایان میرسد. با پایان پلیوستوسین، انقراض بزرگی منجر به نابودی مگافائونها (پستانداران غولآسا) و همچنین گونههای انسانیان (هومونید) مثل نئاندرتالها شد. همینطور موفق به ثبت تصاویر سیستم حلقوی سیاره از زاویههای مختلف شد. حال بعد از گذشت سالها و تاخیرهای پیاپی در انتهای سال 2022 منتظر انتشار شماره دوم این فیلم خواهیم بود. 19. ناحیه ی سرخ بزرگ مشتری (چشم مشتری) در واقع طوفانیست که تا به حال بیش از 300 سال است که ادامه یافته است. ناسا در حال حاضر پنج فضاپیمای کاربردی را در اطراف و روی سیاره مریخ دارد: کاوشگرهای فرصت و کنجکاوی که به ترتیب در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ در مریخ فرود آمدند و مدارگردهای اودیسه مریخ، MRO و ماون که در مدار سیاره سرخ گردش میکنند.

مریخ ، سیاره سرخ فام منظومه شمسی ، نصف زمین قطر دارد و مساحت سطح آن برابر با مساحت خشکی های روی زمین است. پس از زمین بیشترین کاوش در میان سیاره های منظومه شمسی بر روی این سیاره صورت گرفته است. تا ژانویه سال 2013، دو هزار و 740 سیاره کاندید توسط کپلر شناسایی شدند و در همین ماه، اخترشناسان در مرکز فیزیک اخترشناسی هاروارد اسمیتسونیان از اطلاعات کپلر برای تخمین تعداد سیارههای شبه زمینی درون کهکشان راه شیری استفاده کردند: 17 میلیارد سیاره!

کپلر بخشی از برنامه دیسکاوری یا اکتشاف ناسا است که مراحل ساخت اولیه و راهاندازی آن به عهده لابراتوار پیشران جت یا JPL بودهاست و درعین حال، مسئولیت ساخت سیستم پرواز کپلر نیز به عهده مرکز هوافضای بال بودهاست. علاوه بر این، تصاویر ماهوارهای که از سنگریزهها در سطح این سیاره تهیه شده بود، نشان میداد روزی در این سیاره جریان آب وجود داشته است. اما نرئید از سطح این گویال (سیاره) بسیار دور است. رصد کنندگان ، با استفاده از تلسکوپ هایشان با زحمت فراوان اطلاعاتی راجع به مریخ جمع آوری کردند. فرایند نظارت بر روی درخشش ستارهها به واسطه دیافراگم 0.95 متری کپلر انجام میگیرد که به صورت مداوم و همزمان نور 100 هزار ستاره با درخششی بالاتر از قدر 14 را در صور فلکی سیگنوس-لیرا تحت نظر دارد.

این تلسکوپ به آینهای 1.4 متری مجهز است که در زمان پرتاب کپلر، بزرگترین آیینهای بود که تاکنون بر روی تلسکوپ فضایی نصب شدهبود. اخبار هنری: اکنون که دیگر فاز سوم مارول با فیلم انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) به پایان رسید احتمالا مردم مشتاقانه منتظر شروع فاز چهارم مارول هستند. با استفاده از آرایش فعلی MCU، بسیار تکان دهنده خواهد بود اگر فیلم بعدی انتقام جویان شامل مردان و زنان و افراد مختلف دیگر باشد، همین طور در جبهه منفی.

در حالی که نسخه نوجوان کسی لانگ در حال حاضر در انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) معرفی شده است و کیت بیشوپ روی پرده تلویزیونی هاکای قرار می گیرد، MCU هنوز در مورد ورود هر یک از چهار انتقام جویان جوان حتی هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده است.با این وجود حتی در مورد ورود هر یک از چهار انتقامجوی جوان نیز اشاره ای نشده است. اولین دادههای علمی این تلسکوپ نیز در تاریخ 14 اکتبر همان سال به زمین ارسال شد. این کاوشگر در سال ۲۰۱۵ مجدداً این شانس را یافت تا با نزدیکی دوباره به سیاره، بار دیگر شانس خود را برای قرارگرفتن در مدار بیازماید.

پس از اینکه معلوم شد کنسرت توسط میستریو با هنرپیشگی جیک جینلهال (Jake Gyllenhaal) برگزار شده است، میستریو فکر کرد که این multiverse (فرضیه چند جهانی) توسط ضربه تانوس در پایان جنگ بی ابدیت ایجاد شده است، بعید به نظر می رسد که مارول این مقدمات را گذاشته و آن را جعلی نشان دهد، فقط پس از آن دوباره موقعیت خود را معکوس می کند تا بگوییم که در واقع این واقعیت است.

در کتابهای طنز ، از WandaVision و Doctor Strange در Multiverse Madness گرفته تا Thor: Love and Thunder امکان پذیر است. در دکتر استرنج ۲ (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) که در سال ۲۰۲۱ اکران می شود، multiverse یا باید از قبل وجود داشته باشد، یا در آستانه خلقت قرار داشته باشد. در 14 جولای 2012 یکی از چرخهای واکنشی کپلر که برای تثبیت موقعیت تلسکوپ مورد استفاده قرار میگیرند، از کار افتاد و کپلر با سه چرخ به ماموریت خود ادامه داد درحالی که خطر از کار افتادن یک چرخ دیگر و پایان یافتن ماموریت او را تهدید میکرد.

به این کار که، اگر کسى ستارهاى پیدا کرد من ازش بخرم. در ادامه کسی لانگ دختر اسکات لانگ (مرد مورچه ای) شنل هاکای را پیدا می کند همینطور رد پای پدر خود را هم می بیند که از اندازه پا های او مشخص است و او به دنبال آنها می رود. MCU با شش قهرمان شروع کرد که توانایی های آنها بسیار بالا بود تا بتوانند به خوبی مبارزه کنند و به خوبی از پس حریف هایشان بربیایند، اما از آن زمان به بعد، ما با قهرمانان و شرورهایی با استعدادهای بسیار گسترده تری، از جادویی تا مکانیکی روبرو شده ایم.

حق چهار شگفت انگیز در دهه ۹۰ به کمپانی Fox فروخته شد و اخیراً توسط Disney خریداری شد. با این حال، بر خلاف جهش یافته های مارول، که موفق به ادامه زندگی در کمپانی Fox شد، چهار شگفت انگیز تقریباً به نتیجه نرسید، گرفتار شدن میان سه فیلم خوب کمپانی Fox باعث شد که چهار شگفت انگیز میان آنها گم شود. اگر شرایط زندگی بر روی زمین تنها اندکی متفاوت شود، بسیاری از ما قادر به ادامه حیات نخواهیم بود. معرفی جهش یافته ها در چنین جهانی کاملاً سخت است – و شخصی که طی ده سال گذشته از راه خود خارج شده است تا از گفتن کلمه “جهش یافته” اجتناب کند – این یک کار هولناک خواهد بود، اما براساس حرفی که کوین فایگی زده است به نظر می رسد که مارول راهی برای انجام این کار دارد.

جدای از اینها انجام دادن ماموریت در جاذبه ی بسیار کم مریخ برای فضانوردان خیلی سخت خواهد بود. این نکته میتواند به بیننده القا کند که آنها داستان را از دید آسمانی تماشا میکنند که برای جاسوسی به سیاره نگاه میکند. اما این جابه جایی و حرکت طی میلیون ها سال، تغییرات زیادی در ناهمواری ها به وجود می آورد. به این ترتیب بین نواحی تاریک در استوا و نواحی روشنتر در شمال پلوتو، کنتراست زیادی وجود دارد. مریخ شباهت های زیادی با کره زمین دارد.

در این هنگام بهرام در جنوب استوای سماوی قرار دارد و بنابراین این نوع مقابلهها از عرضهای جغرافیاییجنوبی زمین بهتر مشاهده میشوند. گفته میشود که آنها قدیمیترین سوابق مربوط به زحل یا “ستاره Ninib” را نوشتهاند و حدود 700 سال قبل از میلاد، آن را به عنوان یک شئ درخشنده در شب توصیف کردهاند. اینها به الکترونیک فضاپیما آسیب میزنند. نام این فضاپیما به احترام اخترشناس آلمانی قرن هفدهم، ژوهانس کپلر انتخاب شد. در نهایت در تاریخ هفتم مارچ 2009،کپلر به همراه راکت دلتای دو از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب شد و در همان روز در موقعیت قرار گرفته و اولین تصویر خود را روز بعد به ثبت رسانید.

دیدگاهتان را بنویسید