نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

او گفت: «پنج سال و نیم پس از پیشنهاد ما دربارهی وجود سیارهی نهم سرانجام آنچه را مهمترین وظیفهی جستوجو بود انجام دادیم. اما شاید تعجب کنید «بسکین» افراط در این کار را به هیچ وجه نمی پسندد و پیشنهاد میدهد که والدین یک قدم به عقب بردارند و اجازه دهند کودکان یاد بگیرند چگونه با نا امیدی و درد کنار آیند. باتیگین در این زمینه خاطرنشان کرد: «در ابتدا نسبت به وجود آن تردید داشتیم اما زمانی که به بررسی مدار احتمالی آن و اثرش بر بخش بیرونی منظومهی شمسی پرداختیم متقاعد شدیم که این سیاره در آنجا وجود دارد.

روسکاسموس طی بیانیهای خاطرنشان کرد کرد که اولین ماموریتها برای اکتشاف زهره توسط اتحاد جماهیر شوروی انجام شده است. رئیس سازمان فضایی روسیه گفت: روسیه قصد دارد در یک پرژه مستقل به نام «ما معتقدیم زهره یک سیاره روسی است» به اکتشاف این سیاره بپردازد. مشخصا، مثل بازیهای دیگر در سبک بقا، اینجا هم شما مجبور به اکتشاف مناطق بزرگ و متنوع جهت پیدا کردن مواد اولیه مناسب هستید. البته جا دارد اشاره کنیم که بازیهایی که در فهرست بالا به آنها اشاره کردیم شامل تمامی بازیهای بقا نمیشود و عناوین شاخص دیگری نیز وجود دارند که در فهرست امروزمان مجال اشاره به آنها پیدا نکردیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،منظومه شمسی ما هنوز پر از رمز و رازهایی است که ما از کشف آنها عاجز هستیم. بغیر از تریتون و نرید سایر اقمار نامنظم نپتون بسیار شبیه به آن چیزیست که در غولهای گازی میبینیم، گمان بر این است که آنها به دام گرانش نپتون افتادهاند. اگرچه که نشانههای حیات کشف شده در زهره آنقدر قوی نیست که وجود زندگی را در زهره تایید کند اما این گروه بینالمللی از پژوهشگران اظهار داشتند که آنها هر منبع شناخته شده دیگری را که شاید ماده شیمیایی موسوم به “فسفین”(Phosphine) را تولید کند، رد کردهاند.

یک گروه بینالمللی از ستارهشناسان روز دوشنبه اعلام کردند که یک نشانه شیمیایی(ماده فسفین) در جو سیاره زهره یافتهاند که میتواند با وجود حیات در این سیاره مرتبط باشد. پلوتون یکی از سیارات منظومه شمسی و نهمین سیاره از لحاظ بعد مسافت نسبت به خورشید میباشد. اما در 11 فوریه 1999، این سیاره از مدار نپتون عبور کرد و بار دیگر به دورترین سیاره منظومه شمسی تبدیل شد و سپس با تعریف سیاره و ویژگیهای آن پلوتو به عنوان یک سیاره کوتوله در نظر گرفته شد. گرچه به نظر میرسد دیگر پلوتون دورترین سیاره منظومه شمسی به حساب نمیرود چرا که در 14 سپتامبر 1992 میلادی کشف سیاره جدیدی اعلام شد که ماهیت آن شناخته شده نبود.

دادههای رنگی و تصاویر با وضوح بالا از مشهورترین سیاره کوتوله منظومه شمسی که توسط فضاپیمای رباتیک «نیو هورایزنز» (New Horizons) حین پروازش از کنار این سیاره در جولای ۲۰۱۵ گرفته شدهاند، بهصورت دیجیتالی ترکیب شده تا یک نمای رنگی بهبویافته از این سیاره را که درحال بهرخ کشیده سطح جوان خود است، نشان دهند. در تبیین شکلهای هندسی، خواجه در شکل القطاع با استفاده از کوشش دانشمندان پیش از خود در بسط و گسترش جدولهای مثلثاتی به تبیین بسیار دقیقی از روابط حاکم بر زوایا در اشکال هندسی پرداخته است.

اگرچه برخی دانشمندان هم از این تغییر خشنود نبودند. روسها مدعی هستند که مواد گستردهای دارند که نشان میدهد برخی اجرام در سطح ونوس تغییر مکان دادهاند یا میتوانند زنده باشند. شما فقط باید مکان اشیاء / سیارات خاص، دنباله و نام آنها را بدانید. 16-چگونه طول وعرض جغرافیایی یک مکان را به دست می آوریم؟ از روش های مختلف برای این کار می تونید استفاده کنید. اگر در حال درس خوندن هستید ، سعی کنید تمرکز کنید و به جز زمان کلاس های آنلاین اینترنت رو خاموش کنید. حتما نکاتی رو برای استفاده بهتر و یادگیری بهتر رعایت کنید.

پلوتون- قمر آن شارون است که بیشتر شبیه یک جفت برای سیاره است تا یک قمر. ستارگانی که به تازگی شکل گرفته اند گاهی اوقات فواره ای باریک و داغ از گاز یونیزه شده را پرتاب می کنند و اثری شبیه به یک شمشیر نوری را ایجاد می کنند که به نام “جرم هربیگ هارو” شناخته می شود. حال بیایید بفهمیم که به ترتیب چند سیاره در منظومه شمسی و ویژگی های سیاره به دور خورشید می چرخند. تعداد کمی از قمرهای منظومه شمسی به اندازه انسلادوس جذاب هستند. از آنجا که اقیانوس انسلادوس از یخفشان برخوردار است و یخفشانها حلقه E زحل را تشکیل میدهند، بررسی حلقه E میتواند بهمعنی بررسی اقیانوس انسلادوس باشد.

لازم به ذکر است که در آران دو قوم ایرانی تالش و هندوایرانی و اروپایی ارمنی نیز فراوانند و آنجا تنها آذری زبان نیستند. 22. روز شنبه در زبان انگلیسی (ساتردی) از ساتورن گرفته شده است. پس لفظ طلا، هنگامی که او آن را بهکار میبرد، نشانگر تصور مرکبی حاوی زرد براق و جوهری بسیار سنگین است. براون بر خلاف بل معتقد بود که تصور پلوتو به عنوان یک سیاره از همان ابتدا اشتباه بود. پیش از این ، برای سالها ، منجمان حضور 9 سیاره را تشخیص دادند ، یعنی پلوتو نیز مانند دیگر سیاره هایی که قبلاً برای همه شناخته شده بود ، یک سیاره محسوب می شد.

اگر زمین بزرگتر بود، اتمسفر فاقد هیدروژن می شد مانند سیاره مشتری. این سازمان اعلام کرد: فاصله اتحاد جماهیر شوروی و رقبای آن در تحقیقات پیرامون سیاره زهره آنقدر زیاد بود آمریکا، سیاره زهره را “سیاره شوروی” نامید. او در این زمینه گفت: «پس از اینکه اریس را کشف کردیم و دریافتیم که بزرگتر از پلوتو است، باید کاری میکردیم.» در حقیقت او نگران این بود که وجود احتمالی اجرام بزرگتر از پلوتو در آن محدوده، در نهایت منجر به شمار زیاد سیارهها شود و بنابراین تصمیم گرفت با تغییر تعریف سیاره، این روند را تغییر دهد. او افزود: «به احتمال زیاد سیاره در دورترین نقطهی مداری خود نسبت به خورشید قرار دارد زیرا در اوج مداری آهستهتر حرکت میکند.

دورترین نقطه مداری زمین به خورشید در حدود هفته اول ژوئیه رخ میدهد. مطالعهی دیگری که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، شواهد بیشتری را برای سیارهی نهم ارائه میدهد. به گفتهی براون این دادهها فقط اطلاعاتی دربارهی مدار سیارهی نهم ارائه میکنند و به اینکه سیاره دقیقا کجای مدار قرار دارد، اشارهای ندارند. اما عوارض سطح سیاره زهره تماماً، جز یک مورد، به نام زنان سرشناس ملتهای جهان، نامهای دخترانه در فرهنگهای گوناگون، یا ایزدبانوهای زمین و حاصلخیزی و باروری در فرهنگهای مختلف نامگذاری شدهاند. در میان اسامی جاودانشده بر سطح زهره، ۳۰ نام ایرانی هم دیده میشود که البته تلفیقی هستند از نامهای رایج در زبانها و گویشهای مختلف ایران.

از میان الهههایی که نامشان بر زهره جاودان شده میتوان به آناهیت (الهه ارمنی حاصلخیزی)، آرامایتی (الهه ایرانی حاصلخیزی)، بیبی پَتمه (الهه زنان در فرهنگ ترکمن)، سوسن خوتین (الهه حاصلخیزی و باران در تاجیکستان و ازبکستان)، و زمین (الهه ایرانی) اشاره کرد. همچنین بر سطح زهره به نام زنان نویسنده، شاعر، نقاش، آهنگساز، هنرپیشه، خواننده، پزشک، وکیل، هوانورد، فضانورد، اخترشناس، فیزیکدان، زیستشناس، ریاضیدان، شیمیدان، محقق، اقتصاددان، فمینیست، مصلح اجتماعی، ملکهها و پرنسسهایی از دوران باستان تا امروز و زنان سرشناس دیگر برمیخوریم، ازجمله: جین آستین (نویسنده انگلیسی)، اورِلیا (مادر ژولیوس سزار)، کلارا بارتون (بنیانگذار صلیب سرخ امریکا)، اگنیا بارتو (شاعر اسپانیایی)، پِرل باک (نویسنده امریکایی)، آگاتا کریستی (نویسنده انگلیسی)، کلئوپاترا (ملکه زیبای مصر)، ماریا سِلِسته (دختر گالیله)، الیزابت کورپمَن (اخترشناس لهستانی)، آریل دورانت (تاریخنگار و همسر ویل دورانت)، مولان (سلحشور تاریخیـافسانهای چین در قرن ششم میلادی)، نِفِرتیتی (ملکه زیبای مصر باستان)، لیزا جیا کوندو(مونالیزا)، ساسکیا (همسر رامبراند نقاش و مدل نقاشیهای او)، فوسایه ایچیکاوا (فمینیست ژاپنی)، جِروشا جراد (فیزیکدان هندی)، ایرِن ژولیو کوری (دختر ماری و پیرکوری، فیزیکدان، برنده جایزه نوبل)، فریدا کالو (نقاش مکزیکی)، فلورانس نایتینگل (پرستار ایتالیایی)، النا ریچاردز (بنیانگذار دانش اکولوژی) ، اَن سولیوان (معلم هلن کلر)، گرترود استاین (نویسنده و مدتی همسر ارنست همینگوی)، ویرجینیا وولف (نویسنده امریکایی)، و بسیاری افراد دیگر که شاید نامشان برای ما ناآشنا باشد اما قطعاً در رشته خود تأثیرگذار و منشأ خدماتی چنان شایسته به جامعه خود، و حتی جامعه جهانی، بودهاند که نامشان تا ابد جاودان خواهد ماند.

“آلخاندرو سوآرز ماسکارنو”(Alejandro Suarez Mascareño) نویسنده اصلی این مطالعه گفت: پروکسیما بی یکی از جالب ترین سیارات فراخورشیدی شناخته شده در همسایگی خورشید است. “دیمیتری زوگوزین”(Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) گفت: ما یک پروژه ملی را تحت عنوان “ما معتقدیم که زهره یک سیاره روسی است”، آغاز خواهیم کرد. چیزی که امروزه دانشمندان بر آن معتقدند این است که بوجود آمدن این تغییرات در وضعیت آب و هوایی مریخ بخاطر از بین رفتن با ارزشترین سرمایه آن ، یعنی اتمسفر زخیم دی اکسید کربن این سیاره بوده است. مدلهای آب و هوایی نشان می دهد که میلیونها سال پیش از زمین در سیاره جهنمی زهره، آب مایع وجود داشته است.

لازم به ذکر است کمربندهای جویّ و لکّه سرخ مشتری از ميان تلسکوپی نسبتاً قوی آماتوری قابل تشخيص و رويت می باشند. طبق این مقاله یک جرم فرانپتون به نام ۲۰۱۵ BP519 مسیری غیرمعمول دارد و علت آن قرار گرفتن تحت اثر گرانش قوی سیارهی نهم است. بزرگترین و قوی ترین تلسکوپ ستاره شناسی در کجا است؟ 50 میرسد. کمربندهای تیره (Belt) و نواحی روشن (Zone) را میتوان حتی با یک تلسکوپ کوچک نیز دید . منطقه Sputnik Planitia نیز که به طور غیرمعمول صاف بهنظر میرسد، در غربیترین بخش این ناحیه سفیدرنگ بهخوبی مشاهده میشود..

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید. بزرگترین آنها به نام کالیستو می باشد که حدود 4,800 کیلومتر قطر دارد (به اندازه سیاره عطارد). بعد از گرفتن هابل ونصب تجهیزات جدید روی آن توسط فضانوردان، کنترل کننده ها فورا آنها را آزمایش می کنند. در صورت آرام بودن جز مریخ شمالی ترین نقطه ای است که آن قابل تشخیص می باشد. 14. مارینر 9 نخستین سفینه ای بود که با موفقیت در مدار مریخ قرار گرفت. این سیاره دارای هسته ای از جنس آهن و سیلیکات است. با این تفاوت که سطح این اقمار یخی است که اطراف هسته سنگی را احاطه کرده است.

اکنون مدلسازیهای رایانهای جدید ویژگیهای تازهای از سیارهی ۹ را آشکار کرده است. مثلا هر نیم ساعت یک بار استراحت کنید تا مغز شما بتواند به خوبی اطلاعات جدید را دریافت کند. روی بدن و توی بدن شما. مشکلاتی مانند ذوب شدن یخچالهای قطبی روی زمین در مقایسه با دریاهای زهره که به طور کامل جوشیده اند مشابه به نظر میرسد. امروزه اقیانوسهای ما که حدود دو سوم سطح زمین را پوشش میدهند بیشترین میزان گرمای سیاره ما را ذخیره کرده و آن را در امتداد جریانهای اطراف کره زمین حمل میکنند. این رویداد باعث شد تا این جرم بزرگ از لیست سیارات خارج و در لیست سیاره های کوتوله قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید