منظومه خورشیدی را تعریف کنید کلاس چهارم – ❤️ پست کلوب

اخترشناسان در جریان بررسی تخته سنگها و خرده سیارکهایی که در منظومه شمسی بدور خورشید در گردشند موفق شدند خرده سیارک بزرگی را کشف کنند که اندکی از سیاره پلوتو کوچکتر است. در صورت اتصال موفقیت آمیز و فرود این ربات به مریخ، چین دومین کشور برای دستیابی به این موفقیت است که بر مریخ قدم گذاشته است. گرچه باران الماس روی سطح اورانوس و نپتون هم میبارد در هر صورت نمیتوان این مواد ارزشمند را برداشت کرد، اما نمونهی WASP ۱۲۱ b نشان میدهد تنوع بالایی در جهانهای فراخورشیدی وجود دارد.

در سال 2001 ناسا کاوشگر ادیسه مریخ را به فضا پرتاب کرد که مقدار زیادی یخ آب را در زیر سطح مریخ و عمدتا در یک متر بالایی کشف کرد. کاوشگر «Al-Amal» (امید) توسط امارات متحده عربی در 20 ژانویه 2021 ارسال شد و اولین کاوشگر بین سه کاوشگر است که در مدار مریخ قرار میگیرد. به دلیل داشتن مدار مخصوص به خود و فاصله و نظم حرکتی و جاذبه مشخّص بین آن ها.

براساس تحقیقات اولیه پس از کشف گلیس 1214 بی، دانشمندان توانستند به جرم، شعاع و تراکم این سیاره پی ببرند. این سیاره به عنوان «همزاد شیطانی» زمین شناخته میشود، زیرا اگرچه از نظر اندازه، جرم، ساختار و ترکیب شبیه به زمین است، اما عمیقاً امکان حیات در آن غیر قابل تصور است. اگر لباس فضایی مناسبی نپوشید که فشار هوای طبیعی را ایجاد کند، ارگانهای درونی بدن ما به دلیل فشار درونی که داریم باد میکنند. هدف این شرکت این است که از سال 2024 هر دو سال یک بار 24 نفر را در گروههای چهارتایی به این سیاره اعزام کند.

از آنجایی که سازندگان قصد داشتند این پارک را تا حد ممکن، شبیه به یک فضای واقعی بسازند، در طراحی قایق ها از رنگ و تزئینات زیادی استفاده ننموده اند. سیاره مریخ بر خلاف زمین دارای دو قمر کوچک با نام های دیموس و فوبوس دارد و سطح این سیاره قرمز رنگ درست مانند زمین ما دارای دره، صحرا و کوه میباشد. زهره نزدیکترین سیاره به زمین است. نام دیگر سیاره مریخ بهرام است و در بین عموم جامعه به این نام نیز شناخته میشود. بدیهی است که پروژه Mars One که ماموریت ساخت یک زیستگاه دائمی برای انسان در مریخ را برعهده دارد برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار به ویژه در قسمتهای مربوط به ساخت زیستگاه در مریخ، تمام احتمالات را به طور دقیق مورد بررسی و آزمایش قرار میدهد.

در پایان از شما دعوت میکنیم نظرات خود را در مورد این خبر با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید. ذرات باردار ، به هنگام حرکت در میان این میدان ، علامتهای رادیویی گسیل میکنند. او همچنین گفته است که این قیمت برای بلیط یک طرفه به مریخ است و برای بازگشت (اگر بازگشتی در کار باشد) هزینهای دریافت نمیشود. در 20 تا 40 میلیون سال آینده بزرگترین قمر مریخ فوبوس توسط نیروهای گرانشی از بین میرود و منجر به ایجاد حلقهای میشود که میتواند تا 100 میلیون سال دوام داشته باشد. آب و هوا و شرایط جوی در سیاره مریخ تقریبا شبیه به قطب جنوب میباشد.

نتایج این تحقیقات به همراه مدارک علمی توسط این افراد در این وب سایت قابل دسترسی است. در سال 2003 مریخ بیش از هر زمان دیگری در 60,000 سال گذشته به زمین نزدیک شد. الگوی فصل ها در سیاره مریخ درست همانند کره زمین میباشد اما با این تفاوت که مدت زمان آن دو برابر کره زمین است. یک مولفه اساسی ساخت زیستگاه در مریخ است. تصویر مربوط به این سنگ مریخی، ظاهری همچون یک فرد تاجر دارد که با موهای بسیار پوشانده شده است. این کاوشگر در 9 فوریه 2021 به مریخ رسید و اولین تصاویر خود از این سیاره را منتشر کرد.

هدف این کاوشگر تهیه تصاویر (از ماه سپتامبر) از مدار خود برای یک سال مریخی یا 687 روز زمینی است. در ژوئن 2008 اطلاعات به دست آمده توسط کاوشگر فینیکس ثابت کرد که خاک مریخ دارای اندکی خاصیت بازی (قلیایی ) و همچنین حاوی موادی مانند منیزیم ، سدیم ، پتاسیم و کلر ، که وجود همه آنها برای حیات و رشد موجودات زنده ضروری است ، می باشد . تعدادی از سنگهای مریخی در طول سالهای متمادی به سطح زمین سقوط کردهاند و فرصتی نادر را برای دانشمندان فراهم کردهاند تا سنگهای مریخی را بدون نیاز به ترک سیاره زمین بررسی کنند.

سرانجام در این ناحیه متراکم ، گرمای لازم برای وقوع واکنشهای هستهای فراهم گشت و بدین ترتیب ، ستاره خورشیدبوجود آمد. به طور واضح میتوان گفت که زندگی در مریخ با زندگی کردن در قطب جنوب قابل مقایسه است و چالشهای مشابهی را برای فرد فراهم میکند. فرودگر وایکینگ 1 ناسا در سال 1976 سطح مریخ را لمس کرد و اولین فرود موفقیت آمیز در سیاره سرخ به وقوع پیوست. فضاپیمای رباتیک رصد مریخ را در دهه 1960 آغاز کرد، ایالات متحده دو فضاپیمای Mariner 4 را در 1964 و Mariners 6 و 7 را در 1969 به فضا پرتاب کرد.

عکسهای این فضاپیما به لطف منظومه متنوع اقمار، ساختار شگفتانگیز حلقهها، و جو متلاطم زحل، بیش از هر چشمانداز دیگری در منظومه ما از تنوع اجرام و سلسلهمراتب مقیاسها در همسایگی کیهانیمان آشناییزدایی کردند. حلقهٔ اصلی مسطح است و ضخامت آن در حدود ۳۰ کیلومتر (۲۰ مایل) و گستردگی و وسعت آن تا حدود ۶٬۴۰۰ کیلومتر (۴٬۰۰۰ مایل) است. کیفیتهای قطبی رنگهای سیاه و سفید بر آن اعمال میشود و رنگی خنثی است. این لایه بر اثر فتولیز یخ تحت تابش فرابنفش به وجود آمده است. منظومه شمسی یا سامانه ی خورشیدی محله ی خانگی ماست، کره ی زمین به عنوان سیاره ی میزبان ما در این منظومه قرار دارد.

شواهد ریاضیای که در ژانویه 2016 منتشر شد گواه آن بود که سیاره نهم یا «سیاره ایکس» وجود دارد و دانشمندان بر این پندارند که این سیاره 10 برابر زمین و پنج هزار برابر حجم پلوتون است. فضاپیمای کاسینی ناسا در سال ۲۰۰۵، ذرات یخ آب و گاز منتشرشده از سطح انسلادوس با سرعت تقریبی ۴۰۰ متر بر ثانیه را آشکار کرد. این وسیله ماژولی مجهز به موشک است که سرعت را کاهش میدهد. مأموریتهای بعدی شامل مأموریت آژانس فضایی اروپا ExoMars که متشکل از یک مدارگرد، فرودگر و مریخ نورد بوده است و به دنبال آن مأموریت فرودگر رباتیک InSight ناسا که به ترتیب در مارس و سپتامبر 2016 و 2018 بودهاند.

آژانس فضایی اروپا (ESA) همچنین دارای دو فضاپیما است که به دور مدار این سیاره میچرخند و عبارتند از: Mars Express و Trace Gas Orbiter. اما چنین نیست. زمین به دور خورشید حرکت می کند و هر شبانه روز یک دور به دور خود می چرخد. مریخ نورد استقامت ناسا ثبت و به زمین مخابره شده است. گرمتر شدن کره ی زمین تغییرات جوی و آب و هوایی امکان برخورد اجرام آسمانی و بالا آمدن سطح دریا همگی نشانه هایی است که به ما یادآوری میکنند، سیاره زمین کم کم در حال از دست دادن حیات خود میباشد. ناسا قصد دارد یک جانشین برای فرودگر Curiosity موسوم به Mars 2020 را با هدف مطالعه شناسایی زمین مریخ به این سیاره ارسال کند.

علاوه بر این ماموریت که موسوم به مریخ 2020 است، ناسا امیدوار است که بتواند ظرف سالهای آینده وسیله نقلیهای بسازد که قادر به بازیابی نمونههای جمع آوری شده توسط فرودگر باشد و آنها را به زمین برگرداند. روی هم رفته، سطح زهره صافتر از سطح زمین است و صحراهای داغ و دشتهای وسیع آتشفشانی حدود دو سوم سیاره را پوشاندهاند. چون زهره تقریباً هم اندازه ی زمین است ، بسیاری ازمردم آن را خواهر توأمان زمین می دانستند.

در حالی که خورشید فقط ۱۵۰ میلیون کیلومتر با زمین ما فاصله دارد. فشار اتمسفر در سطح این سیاره است حدود 92 برابر فشار سطح دریا از زمین، و یا تقریبا فشار در 900 متر (3000 فوت) زیر آب بر روی زمین. البته شرایط در ناهید با شرایط زمین بسیار متفاوت است. وی افزود: قدر سیاره زهره منفی ۴.۵ و قدر مریخ ۱.۲ تخمین زده شده است و هر دو در صورت فلکی سنبله خواهند درخشید. ولی سوال این است که چرا این سه عملیات به صورت همزمان صورت میگیرد. این دختر در تاریخ مقدس اشاره ای نمی شود، به ویژه اعمال برجسته، و اگر معلوم شد، آن را تنها به خاطر حماقت و حس کنجکاوی خود را است.

اگر به شرایط جوی و آیندهای که در انتظار ماست کمی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که به یک سیاره مشابه زمین که قابل سکونت باشد احتیاج داریم. همچنین به بیان حقایق جالبی از مریخ نیز پرداختیم. او گفته است حتی ممکن است قیمت این بلیط تا 100,000 دلار نیز پایین بیاید. ۱۸ -مدار در منظومه ی شمسی به چه چیزی گفته می شود؟ یکی از بحث برانگیزترین یافتهها سنگ «آلان هیلز 84001» (ALH 84001) بود که در سال 1996 گفته شد که یک شهاب سنگ مریخی است و حاوی اشکالی است که یادآور فسیلهای کوچک است. در قرن بعد از گالیله ستاره شناسان قطبهای یخی این سیاره را کشف کردند.

تقریباً بلافاصله بعد از کشورهایی که به مریخ رسیدهاند باید از چین نام برد که انتظار میرود فضاپیمای Tianwen-1 آنها روز چهارشنبه 10 فوریه 2021 وارد مدار مریخ شود. دانشمندان تا به امروز ۱۳ حلقه پیرامون اورانوس شناسایی کردهاند. در ورای حلقه احتمالی G دو قمر می گردند که مدار مشترکی را اشغال کرده اند. روزی مریخ حلقه خواهد داشت. بلیط سفر به مریخ در نهایت کمتر از 500,000 دلار خواهد شد. در سال 1971 Mariners 6 به دور مریخ چرخید و حدود 80 درصد این سیاره را نقشهبرداری کرد و آتشفشانها و درههای آن را کشف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید