متن كامل شازده كوچولو

اما پیام اصلی داستان این فیلم، قبول واقعیت و تسلیم شدن در برابر تقدیر است. اما او هرگز در مقابل زورگوییهای آنها تسلیم نشده و از خودش دفاع میکند. کیتی با عصبانیت از او میخواهد تا همه چیز را در مورد گذشتهاش تعریف کند. شاید اشاره فرشته گان در موضوع خلقت آدم در قرآن و اویل سوره بقره در مورد خلقت موجودی که خونها می ریزد و فساد ها برپا می کند به سابقه چنین رویدادی بر روی مریخ بوده باشد .یعنی در گذشته ای قبل از خلقت آدم , به سبب فساد اهالی مریخ و بی ایمانی آنها گروهی از شیاطین از نوع جن بر آنها ظاهر و تسلط یافته اند و بر روی مریخ جنگی بزرگ میان ساکنان آن روی داده و نسل همه آنها را منقرض کرده است و طوفان های پی در پی سنگ و غبار بر سطح مریخ بیز هیچ اثری از آثار آنها را باقی نگذاشته است و این به مانند عذابی است که در نتیجه گناهان مریخیان و فساد آنها روی داده است.و تنها فرشتگان برای تسبیح و تقدیس خداوند در آنجا باقی مانده اند (و نحن نسبح بحمدک و نقدس لک).

در این فیلم کنیگ کنگ در یک دنیای به ظاهر واقعی اما مصنوعی نگهداری میشود و از آنجایی که این هیولا بسیار باهوش است پی به قضیه مصنوعی بودن جهان اطرافش میبرد. Kong نقش دختری ناشنوا به نام جیا (Jia) را بازی میکند، اما در دنیای واقعی هم، این بازیگر واقعا ناشنوا بوده و با زبان اشاره صحبت میکند. بنابراین درخشان بودن سیاره زهره بیشتر به این دلیل است که نور آفتاب پس از نفوذ در جو این سیاره و جذب شدن توسط سطح آن، بهصورت گرما از سطح بازتابیده میشود، اما انبوه دیاکسید کربنِ جو ناهید، این گرمای بازتابیده را به دام انداخته و از رها شدن آن در فضا جلوگیری میکند.

چرا که پیتر پارکر یک فرد کاملا عادی، دستوپاچلفتی و ضعیف است که حتی چشمان ضعیفی هم دارد و عینک میزند، اما پس از اینکه عنکبوت او را گاز میگیرد تبدیل به یک ابر قهرمان با قدرتهای خارقالعاده میشود. اگر کسی بتواند این مقدار الماس را به زمین بیاورد، ارزش الماس به ارزش ماسه تبدیل میشود. مقامات شهر در تلاش هستند تا او را با سلاحهایی که دارند ساقط کنند، اما کینگ کنگ به قدری قوی است که هیچ کس جلودار او نیست. او اولین بار در یک سریال بسیار خارقالعاده به نام Stranger Things معروف شد که ژانر ترسناک داشت.

شانگ چی به همراه دوستش کِیتی (Katy) سوار اتوبوس شده و هنگام نزاع و درگیری، کیتی از آنجایی که او را به خوبی نمیشناسد به افراد شرور میگوید که بروند به همقد و قوارههای خودشان دعوا کنند و دوست او توان مبارزه کردن را ندارد. اما شانگ چی بری نجات جان دوستش و سایر افرادی که در اتوبوس حضور دارند، وارد یک مبارزهی تمام عیار میشود. بهعلاوه قسمت اول نیز با درجه PG-13 اکران شد و با داشتن این دلایل، باید تقریباً حتمی بدانیم که قسمت دوم و سایر دنبالهها مختص بزرگسالان اکران نخواهند شد. کینگ کنگ برای اولین بار در سال 1933 ساخته شد و داستان آن مربوط به یک گوریل بسیار غولپیکر و عظیمالجثه است که شهر را به نابودی میکشاند.

انواع و اقسام رنگ هایی که به دلیل وجود اتمسفر فیلتر می شوند و روی زمین به چشم نمی آیند، اینجا قابلیت دیده شدن می یابند. قرمز بودن رنگ این سیاره به دلیل وجود مقادیر زیاد آهن در خاک آن است. حالا پدر شانگ چی نجواهای مادرش را میشنود که او را به قلب جنگلهای مرموز برای آزادیاش سوق میدهد. گرچه ریکِ خودمان میتواند او را در دنیای واقعی زنده کند، اما وقتی ریکِ جوان متوجه میشود که زنده شدن، خارج شدن از حالتِ فعلیاش بهعنوان یک خاطرهی ثابت، به این معنی است که درنهایت به ریکِ سنگدلی مثل ریکِ خودمان بدل خواهد شد، با پیشنهاد ریک مخالف میکند و اعتراف میکند که ترجیح میدهد خاطره بماند.

اما آکوافینا نه در دنیای واقعی شبیه به ابرقهرمانهاست و نه در دنیای خیالی فیلم! حالا به نظر میرسد خالقان فیلم Godzilla vs. به همین دلیل، خالقان این فیلم قصد شکست هیچ کدام از این دو هیولا را در برابر یکدیگر ندارد. و دانشمندان سیارهشناسی مانند لورا لارک، محققی از دانشگاه براون در پراویدنس، رود آیلند، معتقدند که در تصاویر گرفته شده توسط دوربینهای فضاپیمای مسنجر ناسا، که بین سال 2011 به دور این سیاره میچرخد و نقشهبرداری میکند، نقاط تاریکی از گرافیت را روی سطح عطارد دیدهاند.

بین هستهی بیرونی و گوشتهی زیرین، یک لایهی گذار به ضخامت 200KM وجود دارد. در ١٦٧٥، ستاره شناس ایتالیایی، ژان-دومینیک کاسینی، شکافی را بین دو حلقه زحل، که اکنون آنها را حلقه های A و B می نامیم، مشاهده کرد. زهره گاهی ستاره شام نامیده می شود. ماه یک موجود سنگی است که به دور سیاره می چرخد. اما عطارد سریع ترین سیاره است که هر 88 روز زمینی به دور خورشید می چرخد. مریخ یا بهرام این سیاره کوچک و سرخ فام، این نزدیک ترین همسایه زمین، که همواره موضوع تحقیق منجمان و فضانوردان و همچنین موضوع بحث بسیاری از مردم است، ویژگی ها و شگفتی هایی دارد که توصیه میکنم حتماً بخوانید.

یعنی نئو و ترینیتی (Trinity) فرق بسیار زیادی با یکدیگر ندارند و چه بسا حتی ترینیتی در بسیاری از موارد به نئو کمک میکند و در مبارزه با افسران پلیس که در ابتدای فیلم وارد ساختمان شدهاند تا او را دستگیر کنند، صحنههای اکشن خارقالعادهای خلق میکند. پسر بچه که بودم هم، چراغ درخت عید و موسیقىِ نماز نیمهشب عید کریسمس و لطف لبخندهها عیدیى را که بم مىدادند درست به همین شکل آن همه جلا و جلوه مىبخشید. انجام ورزش روزانه برای همه مفید است.

در این فیلم شخصیت اصلی داستان در دو نقش بازی میکند: 1. نقش کارمند و طراح عادی لباس که مدیر آن یک خانم است، 2. نقش یک رقیب برای رئیسش که در فیلم تغییر چهره میدهد. چیزی که برای اکثر بینندههای فیلمهای ابر قهرمانی تخیلی جذاب است، تغییر شخصیت داستان از یک فرد عادی به یک قهرمان است. نکته جالب این فیلم حضور شخصیتّهای بسیار معروف دیگر در فیلمّهای ابر قهرمانی نظیر دکتر استرنج و یا انتقامجویان (The Avengers) است. از آنجایی که کینگ کنگ یک هیولا بوده و نمیتواند در دنیای انسانها حضور داشته باشد، در چنین فضای نگهداری میشود.

برای آن که سیارهای مانند زمین باشد، باید نسبتا کوچک بوده، از جنس صخره باشد و در فاصلهای قابل سکونت به دور ستارهی خود بچرخد، در واقع این تعریف به این معنا است که آب در سطح آن میتواند در فاز مایع نیز وجود داشته باشد. از آنجایی که بازیگران انتقامجویان هم در آخر این فیلم حضور داشتند، میتوان حدس زد که داستان شانگ چی در آینده به یکی از این فیلمها ارتباط داشته باشد. شانگ چی هم حالا به دنبال دزد گردنبندش میرود و کیتی را هم به همراه خودش میبرد.

در حالی که سعید به شدت شگفت زده شده بود . از آنجایی که در بالا توضیح دادیم که گودزیلا دیگر دشمن بشر نبوده و ناجی آنهاست، دست به مقابله با هیولای ماشینی زده و تصمیم به نابود کردنش میگیرد. چرا که قهرمانان داستانشان در حال شکست دادن، هیولای شرور است و این میتواند نکتهی مثبت این فیلم باشد. چرا که جمع کردن چنین بازیگران پرهزینه و معروف در یک جا نیاز به هزینههای بسیار بالایی دارد. حتی فیلم جدید ماتریکس پس از 18 سال انتظار هم نتوانست به امتیاز 6 برسد!

گرچه چگالی این سیاره بسیار کم است اما وزن آن پس از مشتری، از دیگر سیارات بیشتر است. نخستین شباهت جهانهای ممکن با مفهوم نفسالامر آن است که همان طور که ذهن با توسعه ماهیات و کلیه مفاهیمی که از وجود اشیا یا ماهیت آنها انتزاع میشود، ثبوت و موجودیتی اعتبار میکند که هم شامل وجودهای خارجی و احکام آنهاست، هم شامل مفاهیم انتزاعی فلسفی و هم شامل اعدام و از آن تعبیر به نفسالامر میشود، در بحث جهانهای ممکن انتزاعی نیز ذهن با توسعه دامنهی وجود از ماهیات محقق خارجی به وضعیتهای امور، خارجیت را از امور محقق فراتر میبرد.

به همین دلیل، هیچ کدام از طرفداران گودزیلا و یا کینگ کنگ در این فیلم احساس بدی پیدا نمیکنند. در عجایب­نامه­ها دو رویکرد کلی را می­توان از یکدیگر تفکیک کرد: کیهان­شناسی فلسفی و کیهان­شناسی اسطوره­ای. حالا که راجع به هر دو هیولا توضیح دادیم بهتر است در مورد فیلمی که گودزیلا و کینگ کنگ قرار است رو در روی یکدیگر قرار بگیرند صحبت کنیم. چرا که در ابتدا ما انتظار شکست یکی از این دو هیولا را داشتیم، اما حالا شاهد همکاری آنها برای شکست دادن دشمن اصلی داستانیم. چرا که همگی روح انسانها را در چند ثانیه تسخیر کرده و آنها را میکشند.

دیدگاهتان را بنویسید