متن كامل شازده كوچولو

بهترین آزمایشگاه برای مطالعهٔ ویژگیهای گرانشی خلأ کوانتومی، اریس و دیسنومیا است. درک این پدیده ممکناست با مطالعهٔ دقیقتر بر مدار سیارات صورت بگیرد. با وجود تحقیقات گسترده ای که تاکنون توسط دانشمندان جهان شده است اما هنوز هیچ کس توضیح درست و دقیقی برای این موضوع نیافته و قرمز رنگ بودن سطح مریخ هنوز هم در هاله یی از ابهام است. خورشید از حدود ۷۳درصد هیدروژن تشکیل شده و مابقی آن عمدتا هلیوم (۲۵درصد) و مقادیر کمی عناصر سنگینتر از جمله اکسیژن، کربن، نئون و آهن است. اول، تصور می شود که در مریخ حیات وجود داشته باشد ؛ اما تاکنون موجود زنده ای در آن یافت نشده است شاید روزی انسان برای زندگی به مریخ برود زیرا مریخ شبیه ترین سیاره به کره ی زمین است .

شماره اول سری با کسب متای ۹۰ موفقیت چشم گیری کسب کرده بود، اما شماره دوم بنا به پیشرفتهای چشمگیر و جذابیت بسیارش، برای قرار گرفتن در لیست انتخاب شد، لازم به ذکر است که قرار گرفتن شماره دوم در لیست به معنای کم شدن ارزش شماره ابتدایی نیست. قبل از شکل گیری منظومه شمسی، تعداد کمی از مواد معدنی از جمله الماس و الیوین وجود داشتند. کتابهایی را از زبان پهلوی ترجمه کرد. فیلیپس مرد مسافر پیاده را اینگونه توصیف میکند: “فردی که معمولا در جاده سفر میکند.” این عبارت در زبان معمول منسوخ شده است، ولی همچنان در نوشتهها وجود دارد – “و او نظر انداخته، شخص مسافری (پیاده) را در کوچهی شهر دید؛ و آن مرد پیر گفت: کجا میروی و از کجا میآیی؟

با استفاده از این روش، ستارهشناسان دریافتند که جرم اریس ۲۷ درصد بیشتر از پلوتو است. اما این اتفاق 280 سال دیگر می افتد. چون سیاره به خط واصل زمین به خورشید نزدیک می شود،صورتی هلالی شکل پیدا می کند که با نزدیکتر شدن باریک تر می گردد-بر ط.لش افزوده و از ضخامتش کاسته می شود.درست پیش از آن که زهره(مانند ماه نو)کاملا ناپدید شود،هلال آن شش مرتبه بزرگتر از قطرش در حالت بدر است. لااقل قسمتی از این جواب به نظر میرسد که چنین باشد: تعداد بسیار زیادی از ترکیبات کربن وجود دارند که مولکولهای آنها میتوانند بسیار بزرگ و پیچیده باشد.

در قرن نوزدهم رودخانه آوالو محلی برای اکتشافات جویندگان طلا شده بود و از آن زمان تاکنون بسیاری این جریان آب را با نام رودخانه طلا میشناسند. دیگران کمتر متقاعد شدهاند، و از اینکه فیلم در نهایت به فرمول سنتی مارول بازگردد، ناامید میشوند. کانالها، دره ها و آبگذرهایی که در نتیجه سایش و فرسایش آب به وجود می آیند در بسیاری از مناطق مریخ به چشم می خورند. در بسیاری از داستان­های حماسی، عامیانه و یا غنایی، موقعیتی کهننمونه­ای ذکر شده است، مبنی بر اینکه عاشق پیش از دیدار معشوق، شیفتۀ تصویر و عکسی از وی می­شود که معمولاً بهصورت نقاشی بر لوح یا دیواری نقش شده است.

پس از اعلام نظر اتحادیه نجوم بسیاری از اخترشناسان که اکثریت آنها را منجمان آمریکائی تشکیل می دادند به رای مجمع اعتراض کردند و خواستار برگرداندن لقب سیاره به پلوتو شدند. تا اینکه در کمال ناباوری اتحادیه نجوم رای خود را مبنی بر اخراج پلوتو از لیست سیاره های منظومه شمسی اعلام داشت. همه منتظر شنیدن رای اتحادیه بین المللی نجوم هستند. حدود 65 میلیون سال پیش نسل دایناسورها از بین رفت (انقراض دایناسورها). این می تواند از طریق یک رویداد که به ما می رسد یا اقدامات خود آغاز شده توسط تمایل به تغییر متوقف شود.

سازندگان بازی Borderlands ۳ بسیار تلاش کردهاند تا با نمایش آنها به عنوان دو استریمر، علاوه بر افزایش بار طنز، بر جذابیت گیم پلی هم بیافزایند که متاسفانه یا خوشبختانه در این مسیر شکست خوردهاند، بالاخره فراموش نکنیم که الان دوران امپراطوری و یکه تازی استریمرهاست. به تازگی پیشنهاد شدهاست خلأ کوانتومی شامل دو قطبیهای گرانشی مجازی است و این فرضیه را میتوان در منظومهٔ خورشیدی مورد آزمایش قرار داد. اولش یک خرده دورتر از من مىگیرى این جورى میان علفها مىنشینى.

از سال ۱۳۷۱/۱۹۹۲ که نخستین جرم در کمربند کوییپر کشف شد تا کنون بیش از ۸۰۰ جرم در این ناحیه از منظومه شمسی شناخته شده است. تلسکوپ کپلر به شکلی خاص طراحی شده تا بتواند بخشی از کهکشان راهشیری را مورد تجسس قرار دهد تا به این شکل بتواند سیارههایی مشابه زمین را در منطقه قابل سکونت کهکشان کشف کرده و تعیین کند چند میلیارد ستاره از کهکشان راه شیری از چنین سیارههایی برخوردارند؟ در حضیض مداری خود( نزدیک ترین فاصله به خورشید ) به فاصله 38 واحد نجومی از ما می رسد.

سرانجام پنج تا از این توده های متساوی الفاصله به هم می پیوستند و سیاره ای در فاصله ی معین را بوجود آورد. اگر بخش­هایی از آن واضح نیستند بخواهید تا برایتان توضیح بدهند. پهنای این لکه 14000Km است و طول آن به 30 تا 40 هزار کیلومتر میرسد. دانشمندان تصور می کنند که در زیر پوسته سطحی اریس متان زیادی وجود دارد که پس از خارج شدن از زیر سطح و جریان یافتن باعث می شود که این سیاره کوتوله رنگی متمایل به زرد را به خود بگیرد. جنس سیاره زحل و اورانوس و نپتون از چیست؟ خود اورانوس یک درخشش زمینهای در نور روز دارد.

این سیاره کوتوله مداری بیضی شکل دارد. زمانی که از این رنگ در مورد گلها استفاده میشود منظور رنگی نزدیک به ارغوانی یا صورتی است. دوئل پایانی میان کلنل و جیک که به رغم تفاوتهای ابزاری به نزاعی تن به تن با نیزه و چاقو ختم میشود در واقع، بازسازی یکی از کلایمکسهای سینمای وسترن است. جوابی که اغلب مردم به این سوال میدهند سیاره زهره(venus) است، اما در واقع پاسخ این سوال سیاره عطارد(mercury) است. شهر قاهره نیز به نام این سیاره نامگذاری شده است، زیرا ظاهرا بنیان گذاری شهر قاهره در روزی بوده است که مریخ به وضوح در آسمان دیده شده است.

همه آنها به دور خورشید می چرخند تا نور و گرمای آن را منعکس کنند. از جتهای آبی که از «انسلادوس» (Enceladus)، ششمین ماه بزرگ سیاره زحل، اسپری میشود تا دریاچههای متان بر روی «تایتان» (Titan) بزرگترین ماه سیاره زحل مه آلود، همه و همه سیستم زحل را منبع غنی کشف و اکتشافات علمی ساخته و هنوز هم رمز و رازهای بسیاری را در خود جای داده است. این سیاره دارای جوّ بسیار غلیظ و متراکمی است که همیشه سطح آن را از ديد ما پنهان می دارد. در این فیلم به خوبی نشان داده میشود که بسیاری از مقامات با در دست داشتن قدرت جهان چقدر میتوانند انسانهای تهی و بیخرد باشند!

اریس 27 درصد بزرگتر از پلوتو است. اریس با فاصله 97 واحد نجومی( دو برابر فاصله پلوتو از خورشید ) که از ما دارد بسیار سردتر از پلوتو است. بدین ترتیب مشخص می شود که اریس از اکثر جنبه ها بزگتر از پلوتو است. به این ترتیب ، مواقعی وجود دارد که مریخ با خورشید فاصله زیادی دارد ، مسافتی نامیده می شودافلیون، در حالی که در دیگران بسیار نزدیکتر است: پیراهن. با این اوصاف دیگر هیچ بهانه ای مبنی بر سیاره بودن پلوتو در دست منجمان آمریکائی نخواهد بود.

پس اگر قرار باشد به قول اخترشناسان آمریکائی پلوتو را سیاره به حساب آوریم اریس بدون شک سیاره دهم خواهد بود. زیرا پلوتو تنها سیاره ای بود که یک آمریکائی( کلاید تومبا ) آن را یافته بود و اکنون آنها نمی خواستند که نامشان از لیست کاشفان سیارات کنار رود. سرعت و ریتم ماجراها در این کتاب تازه، از «تنتن در کنگو» هم بیشتر است. در این عنوان بیش از ۴ نفر میتوانند در نقش یک باستان شناس بازی کنند. ستارهشناسان برای شناسایی پلوتو و اریس از دیسنومیا استفاده میکنند؛ آنها میدانستند که اریس از پلوتو بزرگتر است، اما نمیدانستند که جرم اریس از پلوتو بیشتر است.

باران الماس: از آنجا که ساختار داخلی زحل کاملا با ساختار زمین متفاوت است، بارانهای آن از آب تشکیل نشدهاند بلکه از جنس الماساند. فشار اتمسفر مریخ بسیار پایین است، یعنی در حد یک صدم فشار اتمسفر کره زمین. آن وقت من نگاهم را به پایین به پاى دیوار انداختم و از جا جستم! فاصلهی متوسط مریخ از خورشید ۲۲۷ میلیون کیلومتر یا ۱۴۱ میلیون مایل میباشد. قدرت امواج، تحت تاثیر میدان مغناطیسی سیاره، در یک الگوی تکراری ۹ ساعت و ۵۶ دقیقهای ، تغییر میکند؛ زیرا سرچشمهٔ میدان مغناطیسی، هسته سیاره میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید