ما قبلاً باMonica Rambeau ، A.K.a

تا آنجا که حرارت آن به قدری بالا رفت که شروع به پرتو افشانی کرد و خورشید به وجود آمد. گرانیت درجه 3 : گرانیت درجه بالا – بالاترین درجه گرانیت از همه گرانتر است و دارای بهترین کیفیت، الگوهای غیر معمول و رنگ و دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی نرم و سخت است. این پژوهش که برای انتشار در مجله علمی «ایکاروس» (Icarus) پذیرفته شده است، از منطقهای در این ژرفدره تقریبا به وسعت هلند و با مقدار زیادی هیدورژن رونمایی میکند.

امروزه ذخایر یاقوت اکثرا در برمه، تایلند و سریلانکا وجود دارد که نوع سرخ و شفاف آن بعد از الماس گرانبها ترین سنگ زینتی است، این سنگ هر چه بزرگ تر و سرخی آن خوش رنگ تر باشد گرانبها تر است. در این نظریه، جهانهای ممکن به عنوان مجموعهای از نقاط مکانی-زمانی در نظر گرفته میشوند که به ازای هر ترکیب نقاط مکانی-زمانی یک جهان ممکن وجود دارد. ستاره شناسان عقیده دارند که جهان در حال بزرگ شده است و شاید این بزرگ شدن به پایان نرسد، اما این سیر ممکن است کندتر شود و یا حتی متوقف گردد و سپس جهان شروع به کوچک شده کند و نهایتاً تمامی کهکشانها به هم برخورد کرده ، یکدیگر را نابود کنند.

تفاوتهای بسیاری بین یک ستاره و سیاره وجود دارد: یک ستاره کره عظیمی از گازهای داغ میباشد که گرما و نور تولید میکنند. در میان سیارات فراخورشیدی مقادیر انحراف محوری با قطعیت دانسته شده نیست اگرچه گمان میرود که میزان انحراف محوری مشتریهای داغ به دلیل نزدیکیشان به ستاره، ناچیز یا صفر است. در این مطلب هر یک از این سیارات و ویژگیهای مهم آنها را بررسی و معرفی خواهیم کرد.

بین هر جفت سیاره در این سیستم نیز دورههای تناوب 1.57، 1.51، 1.53، 1.51 و 1.44 به وجود میآید. از سوی دیگر چرخش آنها به دور ستاره اصلی این سیستم چهار هزار سال طول میکشد. یک سیاره کوچکتر از ستاره است که از خود نوری نداشته و در اثر انعکاس نور ستارگان دیگر میدرخشد. جو اورانوس از هیدروژن، هلیم و متان تشکیل شده که به جهت جذب نور قرمز توسط متان، رنگ آن آبی مایل به سبز است. در سال ۲۰۰۷ میلادی طوفانی در مشتری رخ داد که بر اثر آن رنگ بخشی از نوارهای دور مشتری تغییر کرد. به خاطر مدار عجیب و غیرعادی این سیاره، اندازه ظاهری خورشید در عطارد، دو برابر اندازهای که بر روی زمین به نظر میرسد، دیده میشود.

مشتری بزرگترین سیاره میباشد، قطر آن ۸۸۷۰۰ مایل است که ۱۱ برابر قطر زمین میباشد. پلوتون دورترین سیاره از خورشید است ، ولی در حال حاضر فاصلۀ آن تا خورشید ، کمتر از نپتون است و تا سال ۱۹۹۹ نیز همین طور خواهد بود . گرانش مشتری احتمالاً عامل دفع سیارات نپتون و اورانوس به سمت بیرون منظومه است. تمامی سیارات به جز دو تای آنها ، دارای قمرند. به جز یکی ، از اسامی خدایان و الهه های افسانه های روم و یونان گرفته شده است . قطر آن ۷۵۱۰۰ مایل میباشد که تقریبا ۱۱ برابر قطر زمین است.

قطر آن ۲۰۰ مایل است که کمی بیشتر از نصف قطر زمین میباشد. انحراف زاویه زمین ۳۲ است. سیاره عطارد که به نام های تیر و مرکوری (پیک بادپای خدایان) نیز خوانده می شود جرمی است کوچکتر از زمین با قطر 4878 کیلومتر که در نزدیکترین فاصله از خورشید به دور آن می گردد. سیاره بعدی زمین میباشد و پس از آن مریخ واقع شده است که با یک رنگ قرمز در آسمان میچرخد. خورشید دارای نه سیاره است که عبارتند از تیر( عطارد) ، زهره ، زمین ، مریخ ، مشتری ، کیوان (زحل) ، اورانوس ، نپتون و پلوتون .

تعداد آنها نه تنها در مسافت بلکه در مصرف سوخت نیز موثر است. منظومه شمسی- اینها 8 سیاره و بیش از 63 ماهواره آنها هستند که بیشتر و بیشتر باز می شوند، چندین ده ستاره دنباله دار و تعداد زیادی سیارک. نمی توانیم بگوییم در جهان چند سیاره وجود دارد، زیرا قطعاً ستاره های دیگری همانند خورشید – هستند که نمی توانیم آنها را ببینیم . جهان می بایست در فضایی کوچکتر فشرده شده باشند .

به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سیما ، گاهی اوقات آرزو میکنیم پنجرهای داشته باشیم که وقتی آن را باز میکنیم، بتوانیم بقیه سیارات؛ ماه و دیگر اجرام فضایی را ببینیم. نیوهورایزنز نیز تصاویر نزدیکی از مشتری و بزرگترین قمرهای آن گرفت. اکثر نام های قمرهای زحل از نام های تیتان ها در اسطوره های یونان باستان اقتباس شده است. بزرگترین ماهواره ، تیتان ، اندازه بزرگتری از عطارد دارد. بزرگترین سیارۀ منظومه شمسی مشتری است که تقریباً قطری برابر با ۱۴۲ هزار کیلومتر یعنی بیش از ۱۱ برابر قطر زمین دارد. حجم مشتری بیش از ۱۳۰۰ برابر حجم زمین است.

سیاره جرمی است مانند زمین . منظومۀ شمسی از خورشید و تمامی اجرامی که به دور آن می چرخند، تشکیل شده است . اگر وزن تمام هشت سیارۀ دیگر را با هم جمع کنیم ، وزن مشتری ، دو و نیم برابر آن خواهد بود. این مسافت یکمیلیون برابر پهنای اقیانوس اطلس- بین قارۀ آمریکا و اروپا – است . سطح اروپا مسطح، دارای شکاف و یخی می باشد. قسمتی از سطح آن شبیه ماه است و حفرههای بزرگی دارد که ظاهرا بوسیله شهاب سنگها تشکیل شدهاند. آن را دور میزند و دست آخر میگذارد که آن معما، همچنان رازی ناگشوده باقی بماند.

اتمسفر این سیاره یک مه قابل توجه آبیرنگ را ایجاد میکند که در غروب قابل مشاهده است. نکته جالب توجه در مورد زحل وجود گروهی از حلقههای سطحی است که دورادور این سیاره میباشند، این حلقهها از میلیونها ذرات ریز تشکیل شدهاند. یک واقعیت در مورد زهره این است که این سیاره بصورت معکوس ( یعنی از شرق به غرب) میچرخد. در مدتی که کاوشگر روی سطح ونوس بود اطلاعاتی در مورد سمی بودن بسیار زیاد این سیاره به زمین ارسال کرد همچنین دمای این کره نزدیک به 425 درجه سانتی گراد است.

دیدگاهتان را بنویسید