غیر عضو این پروتکل جلوگیری کند

نتیجه این کهدر حملِ موضوع بر محمول، یا موضوعها هیچ گاه مصداقِ دقیقِ خود را نخواهند یافت (نوعی ایده الیسم معرفت شناسانه) یا هیچ حملی حقیقی نخواهد بود (همه گزارهها همان گویانه یا شبه گزاره خواهند شد). برخی دیگر معتقدند که این منطقه نتیجه فناوری بیگانگان بوده زیرا این منطقه نیز مانند اهرام ثلاثه مصر است و از نظم خاصی بهره میبرد. از دیگر پیشنهادات اخیر با این منظور میتوان به “مفهوم عملیاتی زهره در ارتفاع بالا”(HAVOC) که توسط ناسا پیشنهاد شده است، اشاره کرد که مأموریتهای سرنشیندار را برای کاوش ابرهای زهره با استفاده از فضاپیماهایی با بالهای بزرگ خورشیدی پیشنهاد میکند.

پروژه “پلتفرم مانورپذیری جوی ناهید”(VAMP) که در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت “نورثروپ گرومن”(Northrop Grumman) پیشنهاد شد، قصد دارد فضاپیماهای سرنشیندار سبکتر از هوا را از فضا به سمت اتمسفر بالای زهره ارسال کند. به گزارش ایسنا و به نقل از آیای، فضاپیماهای سبکتر از هوا ممکن است روزی به کاوش ابرهای سیاره زهره و بررسی نشانههایی از حیات باستانی در این سیاره کمک کنند. اکنون یک بیانیه مطبوعاتی از دانشگاه “وست ویرجینیا” نشان میدهد که مهندسان در حال توسعه نرمافزاری هستند که به فضاپیماهای مشابه این امکان را میدهد تا جو زهره را به طور مستقل و خودران کاوش کنند.

بنابراین به لطف افرادی مانند محققان دانشگاه “وست ویرجینیا” و شرکت “نورثروپ گرومن”، ممکن است به زودی شاهد اکتشاف ناوگانی از هواپیماهای خودران باشیم که اسرار پنهان در ابرهای زهره را کشف میکنند. در عین حال، یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ نشان داد که به دلیل وجود یک “نشانه زیستی” به نام “فسفین”(phosphine) در زهره، این احتمال وجود دارد که ابرهای زهره میزبان و پناهگاه حیات بیگانه باشند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد تصور می کنند که عطارد داغ ترین سیاره است. 3با ایجاد پارک های وحش از گونه های جانوری و گیاهی در معرض خطر مراقبت کنند تا نسل آنها منقرض نشود .

به جای استفاده از utilize از use استفاده کنید. فضاپیماها توانسته اند با استفاده از رادار، نقشه 98 درصد سطح سیاره زهره را ترسیم کنند. با این حال دوربینهای کاوشگر “بپیکلمبو” میتوانند تصاویر سیاه و سفیدی با کیفیت کم ثبت کنند. طلا با هیچ کدام از گازهایی که در اتمسفر وجود دارند مانند هیدروژن و نیتروژن نیز واکنش نمی دهد و به همین دلیل است که ما هیچ گاه شاهد زنگ زدن طلا نیستیم. در ارتفاع ۱۰ کیلومتری، سرعت باد در حدود ۱۸ کیلومتر در ساعت و به دلیل غلطت بالای هواکره در نزدیکی سطح سیاره سرعت باد تنها ۳ کیلومتر بر ساعت است.

مهمترین فلات در نیمکره شمالی آتالانتا نام دارد که بلندی آن از سطح متوسط سیاره 1400 متر بیشتر است ومساحت آن به اندازه مساحت خلیج مکزیکو است.فلات دیگری در نیمکره شمالی وجود دارد که نام آن بتا رجیو Beta regio می باشد که از جنس مواد آتشفشانی است وطول آن در حدود 2500 کیلومتر است.در این منطقه دو آتشفشان پوسته ای بانام Rhea Mons وTheia Mons وجود دارد.بلندی آنها در حدود 4 کیلومتر است، مانند آتشفشانهای هاوایی در زمین بوده واحتمال فعالیت نیز دارند. آیا زندگی در تیتان ( یکی از ماه های زحل) که بسیار شبیه زمین است ، می تواند وجود داشته باشد؟

سیاره ناهید در میان سیارات منظومه شمسی دارای غلیظ ترین جو است.حدو 90 در صد جرم کل جو سیاره در فاصله سطح تا ارتفاع 28 کیلومتری وجود دارد ودر این فاصله مانند یک اقیانوس رفتار می کند.بررسی ها نشان می دهند بخاطر این جو غلیظ تنها 2 درصد از نور خورشید به سطح آن می رسد.96.5 درصد جو ناهید از دی اکسید کربن‚ 3.5 درصد نیتروژن ‚مقداری منواکسید کربن‚ دی اکسید گوگرد ‚اسیدسولفوریک‚ بخار آب‚ آرگون ‚هلیم ‚کریپتن‚ گزنون ‚هیدروکلریک ‚هیدروفلوریک ‚سولفید هیدروژن وکاربونیل سولفاید تشکیل شده است. به نظر میرسد به خاطر نزدیکی اندازه، جرم، چگالی زهره و زمین، لایههای درونی زهره مانند زمین، از پوسته، گوشته احتمالاً جامد و هسته مذاب تشکیل شده باشد و هسته این سیاره نیز مانند زمین ترکیبی از آهن و نیکل باشد.

ما انتظار داریم ماه آینده تاریخ انتشار قوی تری داشته باشیم، یا حداقل یک پنجره باریکتر برای انتشار داشته باشیم، اما به نظر می رسد زمان زیادی برای کشف پاندورا باقی نمانده است. جالب است بدانید زمین تقریبا”همین مقدار دی اکسید کربن دارد که البته بصورت سنگهای آهکی در trust وجود دارد.دی اکسید کربن ابتدا در جو زمین بوده ٫ سپس با آب اقیانوسها ترکیب شده وبصورت سنگهای آهکی در آمده است.هم چنین گیاهان نیز دی اکسید کربن را جذب می کنند.گفتنی است در حال حاضر مقدار دی اکسید کربن اقیانوسهای زمین 60 برابر موجودی آن در جو زمین می باشد.

به این ترتیب، هرگونه اطلاعات جمعآوری شده توسط ماموریتهای آینده ممکن است بینش ارزشمندی را در مورد تغییرات آب و هوایی زمین در آینده به ما ارائه دهد. عوارض سطحی سیاره دوره های بسیار متفاوتی را طی نموده است وظاهرا” این تغییرات قبل از بوجود آمدن جو غلیظ آن بوده اند.تصاویر بدست آمده از سطح نورد ونرا متعلق به شوروی سابق نشان از صحراهایی پوشیده از سنگلاخ است ودر بعضی نواحی نیز نقاط تیره رنگی مشاهده می شوند که احتمالا” نشان از تغییرات شمیایی وخوردگی بوده اند.مطالعات رادیواکتیویته نیز نشان می دادند که ترکیبات آن بسیار شبیه بازالت بوده با این تفاوت که مقدار عنصر پتاسیم در آن از حد معمول اندکی بیشتر بوده است.مواد بازالتی سطح سیاره بسیار شبیه نمونه های مشابه در کف دریاها در زمین می باشد.70درصد از نواحی سطحی بصورت فلات 20 درصد بصورت نواح پست و10 درصد باقیمانده به صورت نواحی مرتفع هستند که در دو منطقه اصلی قاره مانند پراکنده شده اند که باپسوند ترا Terra شناخته می شوند ونواحی فلات مانندPlanitia آنها را از هم جدا کرده اند.

دوست عزیزی در این وبلاگ و بلاگ دیگرم نظر نوشته بودند و از اینکه سیاره بازی ها مانند گذشته فعال نیست انتقاد کرده بودند . زهره از نظر جرم و حجم، هفتمین جرم بزرگ و پرجرم در منظومه شمسی است. سیاره زهره به صورت میانگین 50 میلیون کیلومتر بیشتر از عطارد با خورشید فاصله دارد؛ طبیعی است که فرض کنیم سطح آن خنک تر است. در بالای هواکره زهره، طوفانهایی با سرعت ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت میوزند. مهمترین پدیده در جو سیاره که ظاهرا” کل سیاره را تحت تاثیر قرار داده ابرهای آن می باشد.ابرها 76 درصد از نور خورشید را بازتاب می کنند.بررسی ویژگیهای ظاهری ابرها کمک بزرگی در جهت شناخت جو سیاره بوده اند.بادهایی که به این ابرها شکل می دهند درتمام مناطق سیاره در حال وزیدن هستند.چرخش جو سیاره در میان سیارات منظومه شمسی همتا ندارد.علیرغم چرخش کند خود سیاره ابرهای آن هر 4 روز یکبار سیاره را دور می زنند.سرعت در نواحی بالای ابرها که از شرق به غرب می وزند به 100 متر در ثانیه یا 360 کیلومتر در ساعت هم می رسد.(حرکت ابرها از سمت دو قطب به سوی استوا می باشد)مقدار سرعت با کاهش ارتفاع بطور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد سرعت در ارتفاع ده کیلومتری به حدود 18 کیلومتر در ساعت ودر سطح به حتی کمتر از یک متر درثانیه یا 4 کیلومتر در ساعت می رسد.

در حالی که پهنای Calderaهای زمینی بیش از چند کیلومتر نیستند. ناحیه بزرگ نیمکره شمالی ایشتارتراISHTAR TERRA نام دارد ودارای کوههایی بلند است که ارتفاع بلندترین آنها بانام ماکسول به 10 کیلومتر می رسد.مساحت ایشتار ترا در حدود استرالیا می باشد. سیاره زهره یا ناهید به ترتیب نزدیکی به خورشید، دومین سیاره زمینمانند منظومه شمسی است که در مداری میان مدارهای زمین و عطارد قرار گرفته است. این جذب اضافی گرما که به عنوان اثر گلخانهای شناخته میشود، میانگین گرمای زهره را بیش از هر سیاره دیگری(حتی سیاره عطارد) در منظومه شمسی بالا برده است. این محدودیت ها شامل حرارت های بالا و گرانش پائین است.

این فضاپیما همچنین حلقه های زحل را مورد مطالعه قرار داده و حلقه نازک F و این واقعیت را نشان می دهد که شکاف های تیره در حلقه ها هنگام زاویه فاز بالا (به سمت خورشید) روشن است، به این معنی که آنها حاوی ماده پراکندگی نوری هستند. Intrusion 2 یک بازی اکشن و دوبعدی علمی تخیلی است و بر اساس یک فیزیک مدرن طراحی شده و در هنگام بازی شما را به دنیایی تخیلی می روید. برای دیدن این پدیده باید مانند هنگام رصد لکه های خورشیدی از فیلترهای مناسب خورشید استفاده کرد.این پدیده درمورد سیاره تیر که سرعت بیشتری در چرخش بدور خورشید دارد بیشتر رخ می دهد بطوریکه در هرقرن بطور متوسط 13 بار رخ می دهد.عبور زهره نسبت به تیر نادرتر است وبا دوره های تناوب 8 ساله-122 ساله -8 ساله -105 ساله تکرار می شود.آخرین عبور زهره در سال 2004 بوده عبور بعدی در سال 2012 ، عبور بعدی 2117 وعبور سال 2125 الی آخر…

سیاره زهره هر 1.5 سال یکبار حول خورشید می چرخد ولی از آنجاییکه صفحه مداری آن با صفحه مدار زمین زاویه کوچکی می سازد بیشتر مواقع زهره ،زمین وخورشید در یک راستا قرار نمی گیرند وسیاره گاهی از پایین وگاهی از بالای قرص خورشید عبور می کند.دو نقطه در مدار زهره وجود دارد که در صفحه مدار زمین بدور خورشید قرار می گیرند(نقاط گره ای)بنابراین اگر سیاره در هرکدام از نقاط گرهی باشد(این دو موقعیت در تاریخهای ژوئن ودسامبر هستند) وزمین هم در موقعیت مناسب باشد ،آنگاه زمین ،زهره وخورشید در یک امتداد قرار گرفته وپدیده عبور رخ خواهد داد.

در یک گروه کاری، نقطه آغاز برگزاری جلسات منظم هفتگی است. با در دست نبودن دادههای لرزشسنجی، گشتاور لختی و جزئیات زمینشیمی از ساختار درونی سیاره زهره، آگاهی کمی از ساختار داخلی و ژئوشیمی این سیاره در دست است. در ژوئن ۲۰۰۸، دادههای به دست آمده به دست کاوشگر فینیکس ثابت کرد که خاک مریخ دارای اندکی ویژگی بازی (قلیایی) و همچنین دربرگیرندهٔ موادی مانند منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلر، که وجود همه آنها برای زیست و رویش موجودات زنده ضروری است، میباشد. ایلین ورلدز یا دنیای بیگانه در اصل یک دنیای متاورس غیر متمرکز متکی بر توکنهای غیر مثلی است که در آن بازیکنان برای به دست آوردن ارز دیجیتال کمیاب بازی با نماد TLM، در یک اقتصاد با محوریت جهانهای سیارهای ، با یکدیگر به رقابت میپردازند.

گرانش سیاره زهره نزدیک به ۹۱ درصد گرانش زمین، جرم آن نیز نزدیک به ۸۱ درصد جرم زمین و چگالی آن نزدیک به ۹۵ درصد چگالی زمین است. آیا میتوانیم انسان را به زهره بفرستیم؟ از این رو، پیدایش حیات شبیه به انسان در این سیاره غیرممکن است. مریخ را با نام (سیاره سرخ) میشناسند و به خاطر رنگش در دنیای باستان خدای جنگ خوانده میشد؛ نامی که به دلیل رنگ سیاره به آن داده شده، نتیجهی وجود میزان بالای اکسیدآهن در سطح سیاره است. دلیل این نامگذاری رنگ مایل به قرمز آن به دلیل محتوای آهن زیاد در خاک است.

دیدگاهتان را بنویسید