سیارات منظومه شمسی(عطارد،زهره،مريخ،مشتري،زحل،اورانوس،نپتون،پلوتو)

چند ماموریت ابتدایی بازی معمولا بیش تر از 5 دقیقه زمان نیاز ندارند تا به اتمام برسند، اما با پیشروی در مراحل بازی شما با مأموریت های دشوارتری مواجه می شوید که نیازمند زمان بیشتری برای به پایان رساندن هستند. استوای زحل به اندازه 26 درجه و 45 دقیقه با صفحه مداری آن زاویه میسازد، بطوری که قطبهای سیاره در فاصلههای زمانی حدود 15 سال یک بار سمت زمین متمایل میشوند. در اواسط زمستان این سیاره، این قطبها میتوانند تا حدود عرض جغرافیایی ۴۵ درجه گسترش یابند.

اکثر مناطق مریخ بصورت صاف و دشتهای کم ارتفاع میباشند که کمارتفاعترین دشتها، دشتهای شمالی این سیاره هستند که ملایمترین و صافترین دشتها در منظومه شمسی میباشد و میتوانند حاصل جریان آب بطور بالقوهای باشند البته زمانی که در سطح این سیاره در حال جاری شدن بودند. البته شما نیز همواره میتوانید با دنبال کردن تصاویر جدید مخابره شده از سوی مریخنوردهای ناسا، آنان را به اجسام عجیب بر روی سیاره مریخ نسبت دهید. یکی از آنها، بزرگترین دهانه آن به پهنای ۲۳۰۰ کیلومتر به نام هلاس پلانیتیا (Hellas Planitia) میباشد، درحالیکه نیمکره شمالی این سیاره جوانتر است و دهانههای کمتری نسبت به نیمکره جنوبی دارد.

لباس های قرمز را می توان با یک یا ترکیبی از چند تا از این رنگ ها پوشید. درههایی مجزا در داخل این سیستم که پهنایی در حدود ۱۰۰ کیلومتر را دارا میباشند. یعنی چیزی حدود 30 سال زمینی باید بگذرد تا زحل یکبار دور خورشید بچرخد. بعدی اریس است که اخیراً کشف شده است ، در یک مدار بسیار کشیده در حال حرکت است و نسبت به خورشید 3 برابر دورتر از پلوتو قرار دارد. سطح گرانش در مریخ در حال کاهش است و به همین دلیل، آهن همچنان در اطراف این سیاره باقی مانده و آن را تا به امروز پوشانده است.اما بسیاری این نکته را در نظر میگیرند که آهن قرمز نیست و بنابراین، توضیح این رنگ، قرار گرفتن در معرض اکسیداسیون یا زنگ زدگی است.مریخ نزدیکترین همسایه ما است که در فاصله ۲۰۶ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد و به نظر میرسد بسیار متفاوت از زمین است.آنچه در سطح مریخ برجسته به نظر میرسد تعداد زیاد درهها، آتشفشانها و دهانهها است و احتمالاً بزرگترین آتشفشان منظومه شمسی در مریخ است.از آنجا که این سیاره میدان مغناطیسی ندارد، در برابر بادهای خورشید در امان نمانده و همین امر باعث از بین رفتن پوشش جوی آن شده است.در سایه وجود دانشمندان مصمم برای کنترل نشانههای بیشتر درباره علائم حیات در سیاره مریخ، ممکن است در آینده پاسخی درباره رمز و راز رنگ قرمز این سیاره که حس کنکجاوی را تحریک میکند، داشته باشد.ناسا به تازگی نخستین فایل صوتی از مریخ را که صدای ضعیف باد بوده و توسط کاوشگر پِرسیویرَنس گرفته شده، منتشر کرد.

فیلم والرین و شهر هزار سیاره به کارگردانی Luc Besson محصول ۲۰۱7 کشور آمریکا , کانادا , چین , بلژیک , آلمان, فرانسه است، و درباره ی دو مامور باهوش و قوی به نام لائورین و والرین است که از طرف وزیر کشور مامور می شوند به شهر آلفا بروند شهری که سرشار از موجودات ترسناک است و راز شیطانی این شهر که که مورد حمله قرار گرفته است را کشف کنند و این شهر را نجات دهند…

آنها امیدوار هستند ردپای کربن مونو اکسید را در جو این سیاره پیدا کنند و به شکلگیری مشتریهای داغ پی ببرند. شخصیتهای اصلی داستان ما یک خرابه مصری جدید پیدا میکنند. در هر دو حکایت زنی به استقبال مرد جستجوگر میآید و آن ها با دو شیوة متفاوت با صفای «دوشیزگی کیهانی» آشنا شده و پاکیزگی مینوی آن را احساس میکنند. در الکترونیک معمولاً سیم های مثبت تغذیه را با این رنگ مشخص میکنند.

در دکوراسیون منزل رنگ قرمز را میتوانند در برخی از فضاها استفاده کنید نه در همه دیوارها و فضاها.رنگ قرمز همان طور که اشاره شد، حس بویایی و اشتها را تقویت میکند و برای استفاده در آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری توصیه میشود. میتوانید حتی در مبلمان این دو فضا از این رنگ استفاده کنید.یک اتاق ناهارخوری را در ذهن خود مجسم کنید که دارای یک میز ناهارخوری با یک رومیزی قرمز متمایل به شرابی است.با صندلیهای چوبی که رویه صندلیها هم از تنالیته شرابی استفاده شده است.بشقابهای زرد لیمویی با دستمال سفرههای شرابی به همراه لیوانهای آب آلبالو به همراه یک گلدان رز قرمز با شمعدانهای قرمز گیلاسی چه میز شام رمانتیک و گرمی را ایجاد میکند.روحیه تمام افراد پشت میز را در یک لحظه میتوانید ببینید، همه آنها با اشتها و دارای فکر آسوده هستند.این رنگ اغلب به عنوان رنگ حاشیه برای درهای ورودی میتواند استفاده شود چون شکوفایی و شادی را به خانه هدایت میکند.در روانشناسی رنگ قرمز آمده است که رنگ قرمز فضاهایی مثل حال ورودی یا راهروها را میتواند برافروخته کند.این رنگ چشم را به طرف خود جذب میکند ولی به عنوان رنگ دیوارها در فضاهای کوچک مخصوصاً تنالیته تیره آن توصیه نمی شود چون روحیه دلتنگی را به وجود میآورد.رنگ قرمز سطح انرژی را در اتاق افزایش میدهد و هیجانات آدمی را بالا میبرد و در اتاق خواب جفتها توصیه میشود و عشق را به محیط خواب آنها به ارمغان میآورد.ولی در اتاق خواب کودکان توصیه نمیشود زیرا سطح انرژی آنها را بالا برده و بیخوابی در آنها ایجاد میکند.

حیوانات : رنگ قرمز اولین رنگی است که به وسیله آب دریا جذب میشود و به این دلیل بسیاری از ماهیها و بیمهرگان دریایی قرمز رنگ در محل زندگی خود سیاه دیده میشوند.زمانی که دربارهٔ رنگآمیزی حیوانات صحبت میشود قرمز معمولاً به رنگهای بین قهوهای و قرمز اطلاق میشود.در این حالت ممکن از این رنگ برای شرح رنگ پوشش گاو یا سگ استفاده شود. کوه های مریخی چابهار که از پدیده های ژئومورفولوژی این ناحیه هستند و در اثر فرسایش آب و باد در این منطقه ایجاد شده اند، برخلاف سیاره سرخ یا مریخ که به رنگ قرمز دیده می شود، رنگی میان طوسی و سفید دارند و با تغییر نور روز، رنگ های متفاوتی به خود می گیرند.

حدود ۸۱ تا ۸۶ کیلومتر که از شهر چابهار دور شوید، دقیقا سمت چپ جاده چابهار به گواتر، در کنار جاده، یکی از شگفتی های طبیعت ایران و جهان را می بینید، حالا در جاده ای هستید که از یک سو کوه های مریخی با رنگ رویایی خود شما را احاطه کرده و در سوی دیگر منظره خیال انگیز ساحل و دریا و ماسه های سرخ با درختچه های بیابانی به چشمتان می خورد.

پرندگانی همچون فلامینگو، عقاب دشتی، حواصیل و تیهو در نزدیکی کوه های مریخی به زندگی ادامه می دهند و زیبایی منطقه را دو چندان کرده اند بنابراین در سفر به کوه های مریخی، دوربین عکاسی تخصصی و یا گوشی هوشمندتان را فراموش نکنید. این رشته کوه در ادامه کوه های زاگرس شکل گرفته و کوه هایی را با ارتفاع متفاوت در خود جای داده است؛ در جایی شاهد کوه های ۱ متری هستیم و در نقطه ای دیگر به ناگاه ارتفاع آن ها از ۱۶۶ متر هم تجاوز می کند.

رنگ قرمز موجود در میوه ها ماده ای به نام phytonutrient تولید می کند که فشارخون را پایین می آورد، خطر سرطان پروستات را کاهش میدهد، از رشد تومورها جلوگیری می کند، کلسترول بد را کاهش می دهد. یخ خشک موجود در این کلاهها به ظاهر دارای بافت نرمی است که مانند برف تازه باریده شده. همچنین از این رنگ برای نامگذاری گونههای مختلف حیوانات مانند روباه قرمز، سنجاب قرمز، گوزن قرمز، سینه سرخ، بلبل دم قرمز و … خانه شما پناهگاه و محل استراحت شما و محل ساخت روح و فکر شما است بنابراین باید محیط داخل آن به نحوی باشد که با فکر و روح شما به طور دوستانه تلفیق شود که در این راستا رنگها مهمترین و مؤثرترین نقش را دارند.رنگهای اصلی و ترکیبی میتوانند روحیه شما را تحریک کنند و به شما آرامش بخشند وخاطرات شاد را در ذهن شما ایجاد کنند یا برعکس.رنگها در واقع ناقل محیط و کلیدی برای ایجاد حالتهای مختلف در خانه شما محسوب می شوند.فقط باید به خاطرداشته باشید که همیشه در انتخاب رنگ دقت کرده و رنگ متناسب با محیط و روحیه خویش را انتخاب کنید تا همواره احساس آرامش داشته باشید.در روانشناسی رنگ قرمز آمده است که رنگ قرمز یک رنگ قوی است و ضربان قلب را تشدید میکند، فشار خون را بالا میبرد و باعث میشود حرکت تنفسی بالا برود.

دیدگاهتان را بنویسید