در بخش عایدات اقتصادی: 3000000 دالر

و دستهای از شما را همین آرامش در بر گرفت و دستهای دیگر در اندیشه جان خود بودند. وقتی همهء مهمانان امدند صاحبخانه یا یکی از اعضای خانواده دستهای مهمانان را می شوید. کوه تفتان یکی از کوههای زیبا و بلند ایران است که از این قاعده جدا نمی باشد. این واژه برگرفته از واژه بلبل در زبان فارسی است که معمولا در شعر ها استفاده می شده است. اگر اسطاعت داشته باشند گوسفند می کشند وبا همان آ دابی که پیشتر یاد کردم مهمانان را خوشامد ید می گویند. این میوه را بلاغون می خوانند وهندیان بیل می گویند ومقار بسیاری به همین منظور از هندوستان وارد میشود.

پیش از صرف غذا وپس از ان دعا می کنند ودر پایان مراسم میزبان را کورودانی ( خانه اباد) می گویند. شرح خیمهء شبانان پسانتر خواهد آمد؛ همچنان که انواع خانه ها گزارش خواهد شد. خوردنیهایی شامل آجیل مخصوص، میوههای خشکی از قبیل توت خشک، انجیر، برگه هلو و زردآلو، میوههایی چون هندوانه و انار و انواع شیرینی. غیاثی شاعر گرانمایه و عارف وارسته بود ، دیوان اشعار او که شامل غزلیات ، رباعیات ، مثنوی ومخمسات است سالها قبل در 223 صفحه در هند قدیم به چاپ رسیده بود ( منظور از هند قدیم شبه قارهِ هند است).

منطقه سید بچه ها شامل هفت قریه به هم پیوسته میباشد که از در آغاز بوم کوشه دره ی به سمت غرب ادامه یافته و قریه جات مذکور را به خود جا داده است. رنگ و شکل این الماس توجه دانشمندان کانادایی را جلب کرد و ایشان معتقدند الماس دریای نور و نورالعین در اصل یک قطعه الماس بوده و بعداً آنرا به دو تکه قسمت نموده اند که تکه بزرگ آن دریای نور نام گرفته و تکه کوچک آن که به وزن 60 قیراط است، نورالعین نامیده شده و در حال حاضر در وسط نیم تاج شماره 2 گنجه 26 قرار دارد.

اینهمه یلغارها ، یورشها و بیداد ها در طول تاریخ تا زمان حاضر باعث گردیده است که در نتیجه کشوری با مغلقترین ترکیب قومی ، گروهی و فرهنگی را عرض اندام نماید ، ازینکه اجداد هر قوم ، گروه و طایفهِ ساکن در افغانستان در یک یا چند مرحلهِ تاریخی معین بر مقدرات سکنه آن حاکم بودند بدون شک در بسط و توسعهِ نفوذ فکری ، فرهنگی ،سیاسی و اجتماعی خویش کم و بیش تلاشهای را به خرج داده اند.تقابل فرهنگهای نا همگون ، تاثیر گذاری رسوم و عنعنات متفاوت در درازنای تاریخ باعث گردید تا وجوهِ مشترک بین گروههای مختلف ساکن را بار آورده زمینه را برای یک زندگی مسالمت آمیز برای گروههای مختلف ساکن در ین سر زمین مساعد سازد ، درحالیکه موجودیت نا همگونی ها و عدم همخوانیها در بعضی موارد باعث بروز تنشها و حوادث خونین نیز گردیده است که تقریباً در تمام این موارد دست بیگانگان دخیل بوده و ایادی انها مجری برنامه ها بوده اند.

با توجه به ناهم خوانی های تاریخی درزمینه تکامل اجتماعی درموجودیت نظام قبیلوی مسلط درمیان ایشان، با دستیابی به اقتداردولتی درقندهاردرسال1747 درپی حملات احمدشاه ابدالی موسس اقتداردودمانی آن ها درپهنای هندوخراسان، دست به قبضه نمودن حاکمیت های سیاسی محلی واحمال قدرت برمسکونان وطوایف هم جوار که سال ها وسده قبل ازآنها از مرحله مناسبات زنده گی قبیله ای گذشته اند؛ زدندوباقرارگرفتن درمسند قدرت وبه کارگیری خصایل وسلیقه های قبیلوی بن بست هاوچالش های اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی رابروی اقوام همزیست وهم جوارشان مسبب گردیدند. سه هزار مرکز ثلاث و محال بود که در تمدن های کهن مرکز مبادلات اقتصادی سیاسی و اجتماعی سه بخش مهم طالقان و الموت و تنکابن بود.

از دیگر مزایای خطوط تلفن ثابت مبتنی بر IP امکان توسعه شبکه از طریق رادیوی پرظرفیت است که شرکت ارتباطات کوه نور با بهرهگیری از این مهم بیش از ۱۰ هزار مشترک در گستره جغرافیایی سراسر استان اصفهان خط تلفن ثابت واگذار کرده است. از برجستگیهای دیگر این قله دریاچه بزرگ ارومیه است که در غرب این قله قرار دارد. پس از یک ساعت دکتر از اتاق عمل بیرون آمد و خبر داد که عمل موفقیت آمیز بوده است و حال همسر آقای واحدیحسینی خوب است. پس از اقامه نماز صبح و استراحتی کوتاه طبق برنامه اعلامی شب قبل سرپرست، ساعت ۸ صبح پس از بیداری و صرف صبحانه تمام بار گونی و کوله را جمع نموده و ساعت راهی کمپ ۲ که محل استراحت بعدی و برقراری چادرهایمان بود شدیم.

افزون برضیافتهای بزرگی که درمراسم عروسی ومانند ان ترتیب می دهند، درمواقع مناسب پنج – شش تن از دوستان را دعوت می کنند. پشتون ها بسیار قلیان نمی کشند وبه جای ان نصوارمی کشند وبسیاربه ان عادت دارند. وعباراتی مانند ان . نصوارافغانی مانند نصوار اسکاتلندی خشک ونرم است . انان نصوار را مانند ما در قوطیهای پهن نگه نمی دارند. انان درعین سنگینی ، گاهی قاه قاه می خندند. افغانان از این داستانها وغزلها بسیار لذ ت می برند وبه ارامی گوش می دهند ومی گویند: ( ای شاباش) .

کاوهآهنگران افزود: شهرداری منطقه و آتش نشانی، تابلوهای راهنما و اطلاع رسانی و نقشه در دسترس مراجعین قرار داده است، نقاط پر حادثه مشخص شدهاند و در طول سال، اطلاعیههایی برای مسائل ایمنی کوه صادر میکنیم، ولی متاسفانه اشخاصی با احساسات جوانی و کل انداختن، به این موارد توجه نمیکنند. سرودها واهنگها را غالباء شبانان وکشاورزان ، ولی بیشتر شاعران حرفه ای می سازند. گفتند خوب بود؛ ولی از نبودن قلیان در زحمت بودیم. گفتند : وی (غلام) همه گوسفندان خود را بکشت (سر برید) .

سرود ها تقریباء همه عشقی است ، اما سرودهایی نیز در ستایش نبرد های قبایل وکارنامه های بزرگان دارند. دراوستا نیز واژه «اوه گان» به معنی کوبنده وجنگجوآمده. اراضی کم ارتفاع افغانستان ( بین 258 تا 1000 متر ارتفاع ) به سه منطقه تقسیم می شوند. وسایل حمل ونقل در افغانستان با وسایل مافرق دارد و بیان مختصر آن در اینجا لازم است. «مائونا کیا» (Mauna Kea) در جزیرهی هاوایی، آتشفشانی خاموش با ارتفاع ۴,۲۰۷ متر از سطح دریا است که اگر ارتفاع آن از کف اقیانوس تا قلهی کوه را محاسبه کنیم، حدود ۱۰,۲۱۰ متر میشود. طالش محله، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش نشتا که در استان مازندران واقع شده است.

کوهی که آرامگاه در آن واقع شده است به کوه بابا کوهی یا کوه صبوی، مشهور شده است.در این کوه دو غار وجود دارد که یکی در گذشته، محل زندگی یکی از عارفان بوده است و درون دیگری اکنون آرامگاه ابوعبدالله محمد بن عبدالله معروف به ابن باکویه قرار دارد.عکس از سایت شیرازه (عکاس سجاد شریفزاده) در جلوی غار ایوانی قرار دارد که از سنگ و گچ ساخته شده است. در زمان حال این یخچال های طبیعی را میتوان در دماوند، علم کوه ، سبلان و به مقدار بسیار کمتری در تعدادی از قله های مرتفع البرز یافت. پس کوه در تغییر آب وهوا نقش بسیار تعیین کننده دارد و بارش برف وبارا ن تولید بادها و بوجود آمدن سرما از برکت کوه است و در کوهستان بعّلت وجود شرایط آب و هوائی گوناگون ومتنوع ، گیاهان و موجودات مختلفی در موقعیت خاصّ خودشان امکان حیات مییابند .

پس از او ادوارد گیپون در کتابش به نام سقوط امپرطوری روم، به این داستان اشاره کرده است. برخی احتمال دادهاند که منظور از طور سیناء، مجموعهای از کوهها بوده و وقایع مختلف طور سیناء، در مجموعه این کوهها رخ داده است نه یک کوه خاص. بارها دیده شد که نیمه های . قله بابا مقصود با ارتفاع 3700 متر یکی از قله های رشته کوه سبلان و در سمت شمال شرقی قله مشهورسلطان ساوالانقرار دارد. یکی از این کوههای نمکی الهه نمک است. آمادگی جسمانی در این سفر بسیار مهم است اما مهمتر از آن، آمادگی ذهنی است. سپس غذا می اورند که عبارت است از شوربا که دران نان ریزه می کنند ومی خورند ومیگویند بسیار خوشمزه است ، نوشابه شان دوغ یا شربت است .

دیدگاهتان را بنویسید