دانلود بازی Borderlands 1 – بردرلاندز 1 برای PC – ایرانی دیتا

تا کنون فقط از زندگی روی کره زمین اطلاع داشتهایم، اما در هر کجا که این عالم بی انتها میتوانیم به دنبال این امکان بگردیم. مدل سازی ریاضی میتواند به کشف جزئیات مهم کمک کند؛ برای مثال به کمک مدل سازی میتوانیم بفهمیم که بخشهای داخلی و گوشته این دو سیاره احتمالا دمای 6727 درجه سانتی گراد و فشار تقریبی 6 میلیون برابر جو زمین دارند. نپتون، دورترین سیاره منظومه شمسی ما، ۴٫۵ میلیارد کیلومتر و اورانوس، ۲٫۸۸ میلیارد کیلومتر با خورشید فاصله دارند. به منظور ضبط حرکات صورت بازیگران، این نقطهها در راستای ماهیچههای اصلی جایگذاری میشد و این حرکات به وسیله دوربین مخصوصی که تنها چند سانتیمتر با صورت فرد فاصله داشت ضبط میشد.

همچنین زهره ۸/۸۷ متر بر مجذور ثانیه نیروی گرانشی دارد، این مقدار در کره زمین ۹/۸۱ متر بر مجذور ثانیه است. اورانوس بیش از یک میلیارد کیلومتر با نپتون فاصله دارد، اما در عین حال سردتر است. همچنین مدل سازی ریاضی میگوید که دمای لایههای فوقانی گوشته کمی سردتر است. اورانوس-نپتون. کدام سردتر است؟ اورانوس، هفتمین سیاره در منظومهِ خورشیدی، یک غولِ بزرگ است که از گاز درست شده است. نیروی گرانشِ این سیاره ۹۰% نیروی گرانشِ زمین است، به این معنا که اگر جسمی در زمین ۱۰۰ گرم وزن داشته باشد در اورانوس ۹۰ گرم خواهد بود. نسبت جرم این سیاره به اندازهای است که مرکز سنگینی سراسری آن با خورشید بالاتر از سطح خورشید، در ۱٫۰۶۸ برابر شعاع خورشید (فاصله از مرکز خورشید) قرار میگیرد.

و سومین سیاره از نظر اندازه و چهارمین سیاره از نظر جرم در منظومه شمسی است. این انحرافِ زاویه در بیشتر سیارههای سامانهِ خورشیدی بیشتر از ۳۰ درجه نیست، برای نمونه، درباره زمین ۲۳.۵ درجه میباشد، اما در اورانوس این زاویهِ انحراف برابر با ۹۸ درجه است. جرم هرمز ۲٫۵ بار از مجموع جرم دیگر سیارههای سامانه خورشیدی بیشتر است. شعاعِ منظومهِ خورشیدی کموبیش پنج ساعت و سی دقیقهِ نوری است.

در حال حاضر، اورانوس بدون ایجاد گرمای داخلی بوده و میزبان رکورد درجه حرارت پایین در میان سیارات منظومه شمسی است. آیا تا به فیلم میان ستارهای (Interstellar) را دیدهاید؟ آنها همچنین نمیدانند که آیا هرگونه «زیستی» در این سیاره میتوان یافت یا نه، چون بیشترِ دانستههای ما درباره این سیاره پس از پروازِ ماهوارهِ کاوشگرِ «وُاِیجِر ۲» (Voyager ۲) از کنارِ آن به دست آمده است و هنوز هیچ کاوشگری بر روی این سیاره فرود نیامده است. دمای هسته سیاره یخی اورانوس ۵,۰۰۰ کلوین و دمای هسته سیاره یخی نپتون ۵,۴۰۰ کلوین است.

ساختار درونی زمین نیز دارای سه لایهٔ پوسته، گوشته و هسته است. روی این گوی بزرگِ پوشیده از ابرهایی به رنگِ سبز و آبی است که پدیدآمده از کریستالهای ریزِ گازِ «متان» (Methane) میباشند. اولین باری که نام “سیارههای کوتوله” به گوشتان خورده است باید وقتی باشد که پلوتون در سال ۲۰۰۶ به این مقام تنزل پیدا کرد. این سیاره قطب هایی دارد که در زاویه ی 98 درجه با صفحه ی مدار سیاره قرار گرفته اند به این ترتیب در اورانوس 42 سال زمینی شب و 42 سال روز است! فضاپیماها توانستهاند با استفاده از رادار ، نقشه 98 درصد سطح سیاره زهره را ترسیم کنند.

تاریخ انسان تنها ۰.۰۰۴ درصد از تاریخ کل کرهی زمین را تشکیل میدهد. یکی از نظریات مهم در مورد کج بودن اورانوس برخورد جرمی سنگین به اندازه یک سیاره سنگی مانند زمین به اورانوس در اوایل شکل گیری منظومه شمسی است.متأسفانه، اخترشناسان نسبت به آنچه در این غول یخی رخ داده کاملاً مطمئن نیستند ولی در اثر برخورد شدید گرمای هسته آن خارج شده است. از قسمت های بسیار نفس گیر و هیجان انگیز در هر بخش مبارزه با غول های اخر است. همچنین باید گفت این استایل بصری به خوبی انواع و اقسام محیط ها و پوشش های گیاهی و جانوری و نوع طبیعت هر منطقه و سیاره پوشش داده است.

13 حلقه متشکل از ذرات و قطعات تیره حتی تا قطر 10 کیلومتر که درخشان ترینشان حلقه ε است ، اطراف سیاره را فراگرفته اند . ابرهای متان به وفور در جو سیاره یافت می شوند و فشار جو بیش از 100 اتمسفر است ، بادهایی با سرعت 360 تا 720 کیلومتر بر ساعت در جو آن می وزند . اورانوس از هسته ای به ضخامت 7100 کیلومتر متشکل از آهن ، یخ و مواد سیلیکاتی تشکیل شده است ، اطراف هسته را لایه ای از یخ آمونیاک ، آب و متان که پاره ای از آن ها به صورت یونیزه هستند فرا گرفته است ، ضخامت این لایه میانی در حدود 10600 کیلومتر است ، در بالای این لایه انبوهی از هیدروژن و هلیوم مولکولی با ضخامت تقریبی 7300 کیلومترقرار دارد که همان جو سیاره است .

اگرچه محدودیت­هایی نیز در کاربرد بتا کاروتن طبیعی در صنایع غذایی وجود دارد، زیرا رنگهای حاصل از این ترکیب طبیعی، در برابر نور پایــدار نبوده و با طبـخ غذا بیرنگ میشوند. در این نقطه بارانهای الماس تبخیر میشوند و بالا میروند و این چرخه تکرار میشود و بدین ترتیب «باران الماس» به وجود میآید. از مقابل ستاره ای کم نور عبور کرد ، گروهی از اخترشناسان دانشگاه کرنل ضمن پرواز با یک هواپیمای پایگاه ملی فضایی آمریکا به رصد این پدیده پرداختند ؛ آن ها مشاهده کردند که نیم ساعت قبل از آغاز استتار ، ستاره پنج بار بطور لحظه ای محو شد این اتفاق پس از استتار نیز با همان فاصله زمانی اتفاق افتاد این پدیده تنها می توانست یک نتیجه را به دنبال داشته باشد ، 5 حلقه نازک اظراف اورانوس را احاطه کرده اند ، بعدها در پرواز ویجر – 2 جزئیات بهتری از حلقه ها به دست آمد و تعداد آن ها به 13 عدد رسید .

از نظر آنها اولاً برخلاف توهمی که در علوم اجتماعی رواج پیدا کرده است، علم با ادراکات حسی، مشاهدات، گردآوری داده­ها و امور واقع آغاز نمی­شود؛ بلکه سرآغاز معرفت، مسئله­ها هستند. همهمه ای بین ساکنین به راه افتاد ، انبوه جمعیت که این بار کوچک و بزرگ و زن و مرد بین آنها دیده می شد سعی می کردند خودشان را به سعید برسانند . در واقع نمی توان به این پرسش جواب قاطعی داد اما دانشمندان معتقدند در هر سال حداقل 1000 میلیون گرم از ذرات ریز گوناگون موجود در فضا وارد جو زمین می شوند و راه خودشان را به سمت سطح زمین ادامه می دهند.

دانشمندان میگویند: آنطور که ظاهر آن نشان میدهد گویا اقیانوسی روی آن وجود داشته است. خورشید یک ستاره است. چنین استدلالی بسیار ساده است: میدانیم که اورانوس و نپتون از چه عناصری تشکیل شدهاند و نیز میدانیم که هر چه به مرکز یک سیاره نزدیکتر شوید، مواد درون آن داغتر و متراکمتر خواهند شد. مشاهدات ناسا از این سیاره نشان میدهند فشار زحل در نزدیکی هسته ۱۰۰۰ برابر فشار روی زمین است و این فشار برای تبدیل هیدروژن به حالت مایع و سپس فلز جامد در هستهی سیاره کافی است. تصور بر این است که این زمان کافی است تا زیست بومها به حالتی بهینه برای رشد و نمو برسند.

اولین بازی از این مجموعه در زمان پلیاستیشن ۲ عرضه شد. این گوی بزرگ، دورترین سیارهای است که در یک آسمانِ تاریکِ تاریک که ابری نباشد میتوان از روی زمین آن را به چشم دید! ترکیبات عمده این ذرات یخ و غبار است . میانگینِ دوریِ اورانوس از خورشید ۲۸۷۲۴۶۰۰۰۰ کیلومتر دور میباشد، از این رو برای رسیدنِ آفتاب به این غولِ گازی دو ساعت و چهل دقیقه زمان نیاز است!

همین عامل موجب شده که مریخ در طول زمان آب و هوای بسیار متفاوتی را تجربه کند. همچنین سیارات منظومه شمسی برای مردم عصر نزول قرآن شناخته شده بودند در حالی که هفت آسمان قرآن به استشهاد روایات در شمار ناشناختههای آن زمان بوده است. اورانوس همچنین دارای 27 قمر و حلقه شناخته شده است، گرچه تقریبا تمام آنها، جز برای تسلکوپهای بسیار بزرگ، غیرقابل رویت هستند. بخش اتمسفرِ سیاره اورانوس بسیار تندتر میچرخد. قمرها ممکن است بسیار بزرگ (به اندازه سیاره عطارد) و یا بسیار کوچک (به اندازه خرده سنگ) باشند.

این همان چیزی است که در دو تصویر از اورانوس که توسط فضاپیمای ناسا وویجر 2 در سال 1986 گرفته شده است، مشاهده میکنید. محورِ فرضیِ چرخشِ این سیاره به اندازهای انحراف دارد که کموبیش به صفحهِ چرخشِ سیارهها پیرامونِ خورشید چسبیده است. به علاوه این سیاره نخستین سیاره ای است که به کمک تلسکوپ شناسایی شد. این سیاره را ویلیام هرشل در سال 1781 به صورت تصادفی کشف کرد. آخرین باری که موفق به جمعآوری داده از این دو سیاره شدیم، حدود سه دهه پیش بود که کاوشگر وویجر 2 در سفر تاریخی خود، غوغا به پا کرد.

دما در این لایهها میتواند به ۱۷۲۷ درجهی سانتیگراد برسد و فشار در این نواحی ۲۰۰ هزار برابر فشار جو زمین است. البته چنین ایدهای در حال حاضر غیرممکن است و میسر نخواهد شد، بنابراین باید دومین گزینه را انتخاب کنیم: شبیه سازی آزمایشگاهی! بسیاری از ستارهشناسان بر این باورند که برخوردِ جرمی به اندازهِ زمین با اورانوس در آغاز پیدایش این سیاره، به رُخ دادنِ چنین انحرافِ بزرگی انجامیده است. از این رو، اتمسفرِ این بخش در هر ۱۴ ساعت یک بار گردشِ وضعیِ کامل دارد.

هر روز در اورانوس برابر با ۱۷ ساعت و ۱۴ و ۲۴ ثانیه میباشد، از این رو، یک سال در سیاره اورانوس ۴۲۷۱۸ روزِ اورانوسی است! سیاره اورانوس ۳۰۶۶۸ روزِ زمینی، یکبار به گِردِ خورشید میچرخد که برابر با ۸۴/۰۲۵ سالِ زمینی است. در نماد پردازی آن آمده است: «هفت عدد عالم، عالم کبیر، کامل بودن، تمامیت، نخستین عددی است که هم مادی است و هم معنوی. ابرهای آشکارِ اورانوس که به رنگِ سبز و آبیِ کمرنگ میباشند سراسر این سیاره را پوشاندهاند. از نظر فاصله از خورشید، هرمز پنجمین سیاره بعد از تیر و ناهید و زمین و بهرام است.

دیدگاهتان را بنویسید