خلاصه ی داستان شازده کوچولو به انگلیسی – کامل (هلپ کده)

اهالی ناوی در تنه یک درخت غولپیکر زندگی می کنند. برخی سعی کرده اند تا این درخت را به آیین کابالا از فرقه های عرفانی یهودی، و تاثیر صهیونیسم در فیلم آواتار نسبت دهند. این واژه در سانسکریت به صورت avatära تلفظ می شود که در مجموع به معنای پایین آمدن است و در آیین هندو به معنای هبوط خدا به صورت تجسد است. تصویر و کلمات مذکور به صورت زیرند. جیک طی شش سال به صورت یخ زده به وسیله یک سفینه با عده ای بسیار زیادی سرباز به پاندورا میرود. پیش از این انتظار میرفت که نپتون از نظر جوی آرامتر از اورانوس باشد ولی مأموریت ویجر ۲ نشان داد که بادهای نپتون بسیار بسیار شدید هستند.

هدف اصلی این مأموریت که رهبری آن را آزمایشگاه پیشرانش ناسا بر عهده دارد، درک تفاوتها و شباهتهای سیاره زهره در مقایسه با زمین است. اما آنچه بار دیگر توجه مخاطبین عزیز را به آن جلب می کنم نوع و روش کاری است که غرب برای دست یافتن به اهدافش انجام می دهد. این رنگ از چشم انداز حسی زندهترین رنگها و در روانشناسی ژرفانگر معمولاً نماد «احساس و شور است و توجه به ارزش احساسات را جلب میکند» (یونگ، 1386: 431). اگر سیاه و سفید را که یکی جامع همة رنگها و دیگری فاقد همة رنگهاست، کنار گذاشته شوند؛ آنچه که از این مثلث باقی میماند، رنگ میانجی آنها، سرخ، است.

دشتهای صاف و سنگلاخی، دو سوم سیاره را پوشاندهاند. این تنها سیاره ای نیست که دارای حلقه است – از تکه های یخ و سنگ ساخته شده است – اما هیچ کدام به اندازه حلقه های زحل دیدنی یا پیچیده نیستند. طی مکالماتی که درمی گیرد دانه های درخت مقدس به تعداد زیاد روی جیک مینشینند، دانه هایی که نی تری آنها را این گونه معرفی می کند: دانه های درخت مقدس، روح های پاک… بدون شک حرفهای بسیار مانند ارتباط درخت مقدس با درخت کابالا (و درخت های ادیان دیگر)، رنگ آبی ناوی ها، محل زندگی آنها، زندگی در بدنی دیگر و ارتباط آن با جهان های موازی، استفاده از نمادها و خرده داستان های بسیاری از ادیان، مفهوم اتصال عصبی ناوی ها به تمامی موجودات پاندورا و…

در این دنیا دین از مفهوم ادیان ابراهیمی تا درجه عرفان سرخ پوستی تنزل می کند و خدا همان روح جاری در جهان می گردد. چهار قمر بزرگ مشتری با نامهای آیو، اروپا، گانیمد و کالیستو که در سال ۱۶۱۰ توسط گالیله کشف شدهاند به قمرهای گالیلهای مشهور هستند. این کهکشان در سال ۱۰۶۹ / ۱۷۹۰ توسط ویلیام هرشل کشف شد؛ اما با وجود درخشش خیرهکننده و کشف زودهنگام آن، ابعاد واقعی IC1101تاسیصد سال بعد از کشفش، یعنی۱۹۹۰ ۱۳۶۹ ناشناخته مانده بود. مشتری اقمار زيادی دارد که چهار عدد آنها از بقيه به مراتب بزرگترند و اولين بار توسط ستاره شناس مشهور ايتاليايی گاليلئوگالیله کشف شدند.

و فقط آنها می توانند همه چیز را تغییر دهند. ما مجذوب خواهیم شد تا ببینیم WISPR چه چیز دیگری ممکن است پیدا کند. حتی یک عکس زیبایی واقعی همه مناظر پارک را منتقل نمی کند. علاوه بر چشم انداز مسحورکننده ، پارک ملی محل زندگی بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری است که در کتاب قرمز ذکر شده است. چون هیچ نشانه ی ثابتی بر ابرهایی که زهره را در میان گرفته اند وجود ندارد،مدت های مدید تعیین دوره ی تناوب دوران ابرها و یا دوره ی تناوب حرکت وضعی خود سیاره،مسیر نبود. از هنگام پیدایش زهره و مدتها پس از آن، کنشهای آتشفشانی چنان زیاد بوده که سطح سیاره، چندین بار بازسازی شده و هرگونه نشانه برخورد شهابسنگ را از بین بردهاست.

تاریخ اولیه زهره (دیرتر از چهر میلیون سال قبل) بایستی از تاریخ زمین پیروی کرده باشد. در غیر اینصورت (مرکز جرم خارج از جسم اولیه باشد)، سیستم را یک منظومه دوتایی میگویند. آنها در هماهنگی با طبیعت حیات خود را پیش می برند و یک الهه مؤنث به نام ایوا (Eywa) را پرستش می کنند. ناوی ها به طبیعت آسیب نمی زنند، طبیعت نیز از آنها حمایت می کند. اکنون می دانید که در کدام کشور تصاویر طبیعت فیلم معروف “آواتار” فیلمبرداری شده است. فیلمبرداری ، جایی که باید در خانه باشید ، در شهر لس آنجلس و پایتخت انجام شده است.

این فرودگاه در 10 کیلومتری غرب شهر Zhangjiajie واقع شده است ، از ورودی پارک 33 کیلومتر فاصله دارد ، از آنجا اتوبوس های منظم به شهر وجود دارد. طراحی محیط های بازی کاملا با جو و اتمسفر آن همخوانی داشت و شاهد مراحل و مناطق متنوعی در بازی بودیم. زمین فقط یک قمر دارد و نام آن ماه است. عبارت AVTR کوتاه شده عبارت وسیله حمل و نقل پیشرفته است که مدل مفهومی مرسدس بنز به این اسم نام گذاری شده است. آواتار به دلیل جامعیت و عمق مفهومی و همچنین قرار گرفتن در نقطه عطف زمانی این پروژه رسانه ای، طبیعتا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند به ما نشان دهد در آینده باید منتظر چه خُرده پروژه ها و جریانهایی باشیم.

چرا که اگر دقت داشته باشید ، زندگی مانند زنجیرهایی از لحظات است و شما باید برای هر کدام از رشته ها و حلقه های این زنجیر ، یک برنامه ریزی جدا گانه داشته باشید. همچنین باید به این معنی باشد که مناطقی مانند جنگلها و جنگلهای انبوه میتوانند بسیار کارآمدتر از فناوریهای پیشرفته بارگیری و نمایش داده شوند. به این ترتیب آنها میتوانند به سیاره کمک کنند تا جوایز TLM بیشتری را هر روز دریافت کند. آنها روح مقدس یا ایوا را از طریق درختی مقدس (Tree of Secrets) احساس می کنند و با آن مرتبط می شوند. سال ۲۰۰۸ بود که یوبیسافت استودیو Massive Entertainment را از اکتیویژن (Activision) خرید و آن را تبدیل به یکی از زیرمجموعههای خود کرد.

این غول سرخ مدارهای عطارد و زهره و احتمالاً زمین را در برخواهد گرفت و حتی اگر زمین را در بر نگیرد، گرمای آن زمین را به سیارهای زیست ناپذیر تبدیل خواهد کرد. از این سخن نمیتوان این نتیجهی مضحک را بیرون کشید که: «پس هیچ یک از واژهها در زبان، چیزی را نمینامند»؛ حتی نمیتوان این نتیجه را گرفت که: «آن واژههایی که چیزی را نمینامند، واژههایی بیهودهاند»71. وقتی جیمز کامرون این مکان را برای اولین بار دید ، از او الهام گرفت. اولین نمایش آن در دسامبر 2009 در لندن برگزار شد و این فیلم به پردرآمدترین فیلم جهان تبدیل شد.

مشتری یکی از سیارههای رمزآلود منظومه شمسی با اقماری متنوع است و که تعداد آن ها به ۷۹ عدد میرسد. همین مناظر زمین بود که پایه و اساس فیلم های خارق العاده فیلم را تشکیل داد ، زیرا تمام گرافیک های رایانه ای تنها نقاشی از مناظر زیبای زمینی هستند. سری مستندهای سیاره زمین (Planet Earth) کاری از بخش تاریخ طبیعی شبکه بی بی سی و با کمک شبکه های دیسکاوری و سی بی سی تهیه شده و در سال 2006 به روی آنتن رفته است . و از آواتارهای خود برای جمع آوری منابع موجود در زمین استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید