تحقیق در مورد انرژی زمین گرمایی

ستاره منظومه شمسی ما توده متراکم گازی شکل است به نام خورشید که فاصله آن از کره زمین 150,000,000 کیلومتر (93,225,000 مایل) و حجم آن 1,300,000 برابر حجم زمین است. پس از آنکه قوه جاذبه زحل آنها را به خود جذب کرد در اثر اصطکاک با زحل متلاشی شده و به شکل ذرات ریز و متراکم به شکل هاله هایی (کمربند مانند) به دور این سیاره شروع به گردش نمودند. در اطراف عطارد اتمسفر (جو) دیده نمی شود و به احتمال قریب به یقین در این سیاره حیاتی وجود ندارد. زهره به علت همین اتمسفر غلیظ بیش از سایر سیارات نور خورشید را منعکس می کند و در نتیجه درخشندگی زیادی دارد و به همین دلیل به نام زهره یا ونوس معروف شده است.

قرار است یک ماموریت به نام DaVinci Plus، فضای غلیظ و ابری زهره را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد تا مشخص شود که آیا این سیاره جهنمی تا به حال دارای اقیانوس و قابل سکونت بوده است. زمین در بدو پیدایش بصورت کرهای از مواد بسیار داغ و نیمه مذاب بوده که به تدریج عناصر سنگینتر تهنشین شده و هسته فلزی را به وجود آوردند ، و در عین حال عناصر سبکتر به سطوح فوقانی آمده و جبه و پوسته را تشکیل دادند. این سحابی در همسایگی کیهانی کهکشان مایعنی ابر ماژلانی بزرگ (LMC) قرار دارد.LMC یکی از چندین کهکشان اقماری است که در حال گردش به دور کهکشان راه شیری هستند.

به عقیده دانشمندان گرمای زمین از دو منبع سرچشمه می گیرد، یکی دمای اولیه که هنوز هم در مرکز آن وجود دارد و بتدریج کاهش می یابد، دیگری خاصیت رادیواکتیویته طبیعی خود سنگ ها است که ایجاد حرارت می کنند. در هر نوبت هر نفر یکی از ۹ کارت خود را بازی میکند و از قابلیت شخصیت خوداستفاده میکند. جو آن کاملاً شبیه جو کره مشتری بوده ولی به علت داشتن فاصله بیشتر از خورشید، درجه حرارت آن حداقل صد درجه کمتر از مشتری است، بنابراین گاز آمونیاک موجود در جو آن منجمد می شود و بدین دلیل است که بسیاری از ابرهای زحل را همان آمونیاک های منجمد تشکیل می دهند.

طوسی به رواج باور اسطوره­ای قدرت قطبین، به­ویژه قطب شمال و ستارة سهیل، در شفابخشی بیماری­های چشمی اشاره می­کند. پائین ترین دمای ثبت شده در جولای 1983 در منطقه وستوک قطب جنوب است و بالاترین دما در سپتامبر 1922 در کشور لیبی در قاره افریقا به ثبت رسید. مریخ در حین گردش انتقالی تا فاصله 55,000,000 کیلومتری زمین می رسد چنین وضعی که به تقابل مریخ موسوم است، مناسب ترین موقع برای مطالعه این سیاره بوسیله تلسکوپ می باشد. با در نظر گرفتن همه این موارد، اگر از سیاراتی به اندازه زمین استفاده کنیم میتوانیم ۵۷ مدار جداگانه که هریک از آنها شامل ۴۲ سیاره است ایجاد کنیم.

از طرف دیگر چون از سطح کره زمین که خود با جذب دمای خورشیدی گرم شده است دور می شویم دما کاهش می یابد. چون حرکت وضعی و انتقال کره ماه نیز (به دور زمین) با هم برابر است ما فقط یک نیمه آن را می توانیم ببینیم. 78 درصد، اکسیژن 21 درصد و سایر مواد و گازهای دیگری چون بخار آب، آرگون، گاز کربنیک، دی اکسید کربن، هیدروژن، نئون، هلیم، کریپتون، گزنون، ازون، متان.

مریخ دو قمر دارد: یکی به نام فوبوس به قطر 15 کیلومتر که در 6,000 کیلومتری مریخ واقع شده و در هر 24 ساعت 3 بار به دور مریخ می گردد و دیگری دیموس به قطر 8 کیلومتر که در 14,000 کیلومتری مریخ بوده و هر 30 ساعت یکبار به دور آن می گردد. به غیر از این کمربند، کمربندهای دیگری نیز موازی با آن به شکل لایه های پوست پیاز کره را در بر گرفته اند. شباهت زیادی به کره زمین دارد، قطر آن حدود 12,250 کیلومتر (7,670 مایل) – تقریباً 400 کیلومتر کمتر از قطر زمین – و فاصله آن تا خورشید 108,000,000 کیلومتر (67,150,000 مایل) می باشد.

در فاصله 384,394 کیلومتری زمین کره ماه قرار دارد. بزرگترین سیاره منظومه شمسی است (1,300 برابر زمین)، به قطر تقریبی 142,000 کیلومتر (88,300 مایل) که در فاصله 778,000,000 کیلومتری (483,500,000 مایل) خورشید قرار دارد. 0.0068) مدار زهره نسبت به دایرهالبروج 3.39 درجه شیب دارد و دارای نیم قطر اطول 0.7233 Au و دوره تناوب مداری نجومی 224.70 شبانهروز است. با ما همراه باشید تا در مطالب بعدی شما را بیش از پیش با شرح واژگان و روزشمار نجوم و پدیده های نجومی آشنا نموده تا به این طریق بتوانید در ادامه بهتر و آگاهتر مطالب ما را دنبال نمایید. از مشاهدات انتقالات دوپلری در عرض سیاره و با زمان بندی دقیق علامتهای جوی، دوره تناوب چرخش نجومی آن، در نزدیک استوایش ۱۰ ساعت و ۱۴ دقیقه و در عرضهای جفرافیایی بالا ۱۰ ساعت و ۳۸ دقیقه محاسبه شده است.

سپس لایه استراتوسفر است که در قسمت پایین سرد ولی در قسمت های بالا به علت تراکم مولکول های اکسیژن و تبدیل آنها به ازون و جذب اشعه ماورای بنفش دما به شدت افزایش می یابد. عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه فردوسی مشهد افزود: حیاتی مناسب بشریت تا به امروز کشف نشده است زیرا نمیدانیم اصلا دنبال چه چیزی میگردیم. نکته: سیارات با ستارگان تفاوت دارند، زیرا هیچ نوری از خودشان ساطع نمی کنند و درخشش آنها به خاطر انعکاس نور خورشید است. فصول مریخ مانند فصول کره زمین می باشند لکن مدت فصول مریخ طولانی تر از زمین هستند زیرا سال مریخ طولانی تر از سال کره زمین است.

و البته در همین مدت زمان هم به دور خودش میچرخد. سيارات و خورشيد چگونه به وجود آمده اند؟ دانشمندان حدس میزنند که ممکن است در سطح این سیاره آب وجود داشته باشد اما برخی از مطالعات همچنین نشان میدهد که این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از قمر خود تابش پرقدرت دریافت میکند که ممکن است سیاره را غیرقابل سکونت کند. وجود آب در کره مریخ مسلم شده ولی میزان آن بطور دقیق معلوم نیست.

قطر کره زمین در استوا 12,756 کیلومتر و در قطبین 12,714 کیلومتر می باشد بنابراین از نظر هندسی کره کامل نیست. این سیاره کوچک تنها قطری حدود 3,600 کیلومتر دارد، بنابراین پلوتو کوچکترین سیاره منظومه شمسی است. تنها چیزی که دانشمندان درباره امکان وجود حیات در سیاره زهره میتوانند با توجه به دادههای یافت شده بگویند این است که نور دائما «فسفین» را تجزیه میکند، بنابراین جای خالی آن در جو باید دوباره پر شود و از نظر تئوریک، میکروبها قادر به انجام چنین کاری هستند.

اتمسفر آن رقیق تر از جو زمین و به علت دور بودن از خورشید و رقیق تر بودن جو آن درجه حرارتش نسبت به زمین کمتر است (حداکثر دما 29.5 درجه سانتیگراد) و حداقل آن 123- درجه سانتیگراد اعلام گردیده است. دو قمر به نام های تریتون و نرئید به دور آن می گردند. سرعت این سیاره بسیار سریع بوده بطوریکه با سرعتی بیش از 36,000 کیلومتر در ساعت به دور خود می چرخد. عطارد به علت نزدیکی به خورشید در اثر جاذبه بیشتر با سرعت زیادی به دور خورشید می گردد و به همین علت به نام تیر معروف شده است.

سپس این دادهها به رایانهای منتقل شدند که میتوانست نقشهای از ارتفاعات سطح زهره به کمک کم و زیاد شدن شدت رنگها تهیه کند. اگر سیارات به اندازه ماه بودند امکان ایجاد ۳۴۱ مدار وجود داشت که هر کدام میتوانست ۱۹۳ سیاره را در خود جای دهد. این مجموعه ها که اکثریت شامل ستارگان و سیارات با خصوصیات خاص خودشان می باشند به نام کهکشان راه شیری نامیده می شوند. ویژگی های سیارات منظومه خواب آلود.

سیاره ای صخره ای و غنی از آب ، بسیار شبیه به کره زمین در فاصله ای بسیار نزدیک به منظومه شمسی کشف شد. در این مدل نیز در مجموع به ۱۰ هزار و ۷۶۹ سیاره میرسیم. بعد از کره زمین واقع شده و فاصله آن تا خورشید 227,800,000 کیلومتر (141,570,000 مایل) می باشد، قطر این سیاره حدود 6,800 کیلومتر (4,220 مایل) و تقریباً نصف حجم زمین می باشد. ‘دیدگاه هیوم درباره وجود نه تنها خلاف شهود است، بلکه در واقع نادرست است.

دیدگاهتان را بنویسید