بایگانیهای منظومه شمسی به انگلیسی – لرنیان

زمین تنها سیاره ای است که تقریباً 24 ساعت شبانه روز دارد. یعنی در تعادل هیدرواستاتیک باشد و شکلش نیز تقریباً مدور باشد. جنبه طنز این مجموعه را میتوانید حتی از اسم سومین و جدیدترین نسخه آن یعنی Borderlands: The Pre- Sequel نیز متوجه شوید، طوری که نام آن اسپینآفها و محتواهای اضافی را که در طول سال برای یک بازی منتشر میشوند، اصلا جدی نگرفته است. حتی محقق اصلی فضاپیمای New Horizons، دانشمند سیارهای «آلن استرن»، با IAU موافق نبود و ادعا کرد که پلوتو صرفا به دلیل فاصله گرفتن از خورشید اینگونه شده است. به دلیل یک رویداد میکرولنزینگ در سال 1999 شناسایی شد.

این یک تعریف ناپسند است. اکنون براون، لقب «مردی که پلوتون را کشت» دریافت کرده است. مدار زمین و زحل اکنون به گونهای است که زمین درست در بین زحل و خورشید جای گرفته و به این ترتیب زمین و زحل در نزدیکترین فاصلهشان نسبت به یکدیگر قرار دارند. این اتفاق تنها در صورتی می افتد که ما با یکدیگر همکاری کرده و برنامه مشخصی برای نجات زمین و جانداران آن داشته باشیم.

ولی جدا از این بحثها بهتر است ما مراقب همین سیاره زمین باشیم چون هیچکدام از پروژههای انجامشده قطعیتی ندارند. بنابراین ما داریم فقط یک خورشید. در حال حاضر تنها یک سیاره نامزد بسیار قوی در کهکشان آندرومدا وجود دارد که به طور موقت نامگذاری شده است PA-99-N2. آیا کهکشان آندرومدا سیاره دارد؟ چه سیاراتی در آندرومدا قرار دارند؟ آنها فقط یک مطالعه یافتند که در آن از استاندارد پاکسازی مدار – IAU برای تنزل رتبه پلوتو استفاده کرد – استفاده شده است. در آن زمان IAU تعریف سیاره را تغییر داد و اعلام کرد که سیاره باید یک جسم آسمانی باشد که به دور خورشید میچرخد، مدور یا تقریبا مدور است و فضای اطراف مدار خود را پاک میکند.

این کار موجب خشم دانشآموزان مدرسه، علاقهمندان به سیارههای کوچک و به طور کلی کاربران فضای مجازی شده است. در اصل این بازی در واقعیت مجازی هیجان خود را نشان میدهد. طبق گفته ناسا، دادههای جمعآوری شده توسط پرواز جدید New Horizons به وضوح نشان میدهد که سطح و قمرهای آن بسیار پیچیدهتر از تصورات ما هستند. تعریف IAU میگوید که طبق هدف اساسی علم نجومی، سیاره، باید بر اساس مفهومی تعریف شود که هیچ کس در تحقیقات خود از آن استفاده نکند. وی (Axiom X ,177, :2 CSM,)،از طرف دیگر میگوید: ’وجود در مفهوم یا ایدۀ هر شئ جزئی منظور شده است، چرا که ما نمیتوانیم هیچ چیز را تصور کنیم مگر به صورت موجود.

اما پذیرشِ آسانِ جنایتهای آنها بهعنوان بهای اسفناک اما لازمی که باید برای پیشرفت پرداخت میشد (هیروشیما و ویتنام برای نجاتِ تمدن غرب؛ کرونشتات و مجارستان برای نجاتِ سوشالیسم؛ افزایش سلاحهای هستهای برای نجاتِ همهی ما) هنوز بر گردنِ ماست. اما ما آنها را فقط ستاره می نامیم. در ادامه گزارش سی ان ان و کشفیات جدید درباره پلوتو را میخوانید: مدتها بود که پلوتو به عنوان نهمین سیاره منظومه شمسی ما محسوب میشد. نزدیکترین سیاره منظومه شمسی به زمین است.نزدیکترین فاصله در حرکت انتقالی تا زمین ۴۲ میلیون کیلومتر است.

سیاره تازه کشف شده، که به فاصله بیش از 3 میلیارد مایل از خورشید در مدار خود قرار دارد، به عنوان «پادشاه کمربند کویپر» شناخته میشود. این سیاره در واقع بسیار زیبا است، زیرا دور آن حلقه های روشن زیادی وجود دارد، زحل به شکل گاز است و مواد صخره ای ندارد، زحل که نام دیگر آن کیوان است، چگالی بسیار کمی دارد، طوری که اگر روی آب بیفتد، روی آن می ماند. آب بیشتر سطح زمین را پوشانده است.

درک قابلیت سکونت سیاره تا حدی برون یابی شرایط موجود است زمین، زیرا این تنها سیاره ای است که از حیات پشتیبانی می کند. متان در سیاره سرخ از این جهت مهم است که در زمین، ۹۵درصد گاز متان از ارگانیسمهای میکروبی متصاعد میشوند. گاهي زمين ، ماه و خورشيد در يك جهت قرار ميگيرند و سايه زمين بر روي ماه ميافتد. چگالي ناهيد، 5240كيلوگرم بر مترمكعب است يعني اندكي كم چگالتر از زمين مي باشد و سومين سياره چگال منظومه شمسي است(بعد از زمين و تير).

در نتیجه، کوچکترین اتم هلیوم با یک شعاع از 32 بعد از ظهر، در حالی که یکی از بزرگترین سزیم در 225 بعد از ظهر است. در رابطه با تعادل سیستمها، چنین بیان میشود که هرگاه ورودی و خروجی یک سیستم باهم برابر باشد (شکل 1-الف) تغییر خاصی در سیستم ایجاد نمیشود، درواقع سیستم دارای تعادل و یا در حالت پایدار میباشد. قانون سوم کپلر را هم میتوان به اینگونه بیان کرد: هرگاه فاصله متوسط هر سیاره تا خورشید به توان سه و زمان کامل شدن یک دور سیاره به توان دو رسانده و نسبت اعداد حاصل تشکیل شود.

برای دیدن آن به یک تلسکوپ احتیاج دارید. با اینکه تصمیم گرفته شد که پلوتو با این لایحه مطابقت نداشته باشد؛ اما، موضوع برای هواداران این سیاره دوردست هنوز حل نشده است. روزهای سیاره بودن پلوتو، با ذوق و شوق به یاد میآیند. تویس در هفت سالگی یاد گرفت شطرنج بازی کند، اما اعجوبه نبود و تا وقتی بزرگ نشد در مسابقات حرفهای شطرنج شرکت نکرد. اما در دنیای آکادمیک نجوم، این فرآیندی بود که درست چند دهه پس از کشف سیاره کوتوله آغاز شده بود. چند خورشید در جهان هستی وجود دارد؟

منظومه شمسی در منطقه کمربند حیات کهکشان راه شیری قرار دارد و یکی از چند میلیارد سامانه ستارهای کهکشان میباشد. این کلمه به معنی راه رفتن و هدایت در مسیر خود نیز است. او نیز به متابعت آنان جامة ازرق میپوشد. او با این کار حمایت از افراد در رشد شخصی و معنوی آنها ، در دسترس قرار دادن حکمت آسمانی که در غیر این صورت ممکن است برای افراد فاقد تخصص طالع بینی غیرقابل دسترس باشد ، حمایت می کند. با این حال ، مطالعه سیارات بیرونی منظومه شمسی دشوار است.

این بدان معناست که مشتری کوتاه ترین روز را در بین تمام سیارات منظومه شمسی دارد. برای آشنایی بیشتر با سیاره مشتری مطلب سیاره مشتری – به زبان ساده مطالعه کنید. کمپانی ها موسیقی با کیفیت را رد می کنند چون Black Sabbath و Rolling stones در اغاز دهه ی ۷۰ و قبل از انها شیطان پرستی از طریق صنعت موسیقی ارتقا یافته است.بسیاری از گروهها همان راه را در پیش گرفتند و همیشه فروش بالایی داشتند. کهکشان راه شیری از هسته مرکزی ستارگان که گرداگردش را منحنی بازوهای مارپیچ احاطه کرده اند، تشکیل شده است. دانشمندان بزرگی در سرتاسر دنیا با تلاش های پی درپی بارها به اکتشافات مهمی در زمینه اسرار کیهانی دست یافته اند، که در برخی موارد با مخالفت شدید افرادحکومتی و مقامات ارشد ادیان رو به رو می شدند.

دیدگاهتان را بنویسید