اطلاعاتی درمورد بدخشان

با این حال، پس از آزادی مجدد، مدیریت اتاق فرمان انقلاب در مشهد را به دست گرفت و با تلاش های مجدانه خود، راه را برای پیروزی انقلاب اسلامی در مشهد هموار کرد. در عرصه علوم فقه، اصول، منطق، معانی، بیان و بدیع از محضر اساتید ارجمندش بهره های فراوان برد و راه را برای رسیدن به قله های رفیع علم و ایمان هموار تر کرد. برای نمونه در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی که گروهی از مردم مستچا از بالا آب زرافشان به دشتهای واقع در گوشهٔ شمال غربی تاجیکستان کوچانیده شدند، نام مستچا را با خود به آنجا بردند.

او كه در 3 ژانويه 1939 در نيس فرانسه متولد شده است و از 13 سالگى به غارنوردى و غارشناسى پرداخته و موفق به كشف چندين صد غار در فرانسه و كشورهاى خارج گرديده و ضمناً در رشته زمينشناسى به كشفيات ارزنده اى در چينه شناسى دست يافته است و در 23 سالگى بيش از 30 گزارش علمى در ارتباط با آكادمى علوم و انجمنهاى دانشمندان در كنگرههاى ملى و بينالمللى انتشار داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، سرهنگ کرم کونانی فرمانده سپاه شهرستان کوهدشت در جمع خبرنگاران این شهرستان برنامههای هفته بسیج را اعلام کرد و بیان داشت: برنامههای هفته بسیج این شهرستان در بخشهای مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، معرفتی بصیرتی، پزشکی و ورزشی برگزار خواهد شد. سه غارنورد غواص، یوری کاسیان اهل کیف، سرپرست اکسپدیشن اکراینی، گنادیچ ساموفین اهل سیمفرپل و یوری ادکیموف از مسکو در چالابه انتهایی غار غواصی کردند و به عمق 2191 متر دست یافتند -آخرین عمق مکشوف این غار 2158 متر گزارش شده بود..

سبزه انداختن و سیزده نوروز و دیگر رسومی از این دست را البته بسیار طبیعیتر و بدور از سایۀ سنگین تکنولوژی، در هرات میتوان دید و البته دید و بازدید و لباس نو پوشیدن و امثال اینها که از رسوم رایج در همه جای است و ذکرش را لازم ندانستیم. شانه شرقی قله به ارتفاع تقریبی 4050 متر پس از تشکیل 2 قله مرتفع دیگر از طریق یالی گرده مانند و پرشیب به دره لالون محدود می شود.

سرکچال از طریق گردنه مرتفع 4020 متری وزرا و به قله برج متصل می شود و از سایر جهات به دره های شمالی آن یعنی دریوک و از جنوب به دره شمشک و لالون و فقط از طریق قله 3400 متری میان لالون به قله روته و از طریق گردنه جنوبی لجنی نیز به قله 3350 متری پی ناسوم و آبک متصل می گردد. بررسی توپوگرافی قله : قله که در مرکز رشته قرار دارد, از شمال به ارتفاعات 3945 و 3832 متری بدون نام و از سمت جنوب نیز پس از 5 قله بالای 3600 متر بدون نام دیگر به قله 3875 متری کوه دری متصل می شود.

سالن بولینگ این بوستان زیبا از دیگر امکانات آن می باشد که مهارت و دقت شما را در نشانه گرفتن نشان می دهد. انواع اسکینکها، گکوها و لاسرتاها از دیگر سوسمارهای البرز شرقی محسوب میشوند. از شمال شرقی تا شمال غربی چند کوه وجود داشته که از کوه سرخ شروع شده سپس در ادامه به کوه کلنگه با قله 2345 متری رسیده و در شمال غربی کوه با قله زر2726 متر و کوه شیرخانی با2712 متر مهمترین ارتفاعات هستند.در غرب شهرستان کوه الوند لکان با قله 3056 متر یکی از مهم ترین کوه های منطقه محسوب می شود.از کوه الوند لکان به سمت جنوب نیز همچنان ارتفاعات کشیده شده که مهمترین آنها کوه قشلاق محمد 2771 متر ، کوه بیشه 2790 متر و کوه سه خواهران 2543 متر است.از جنوب تا جنوب شرقی نیز کوه هفت سواران با 2774 متر و کوه انگشت لیس مهم ترین ارتفاعات را تشکیل می دهند.بدین ترتیب در محدوده شهرستان خمین تنها در شرق ارتفاعات قابل ملاحظه ای مشاهده نمی شود و دشت گسترده خمین با جهت غرب به شرق گسترش دارد.این دشت در حدود 65 درصد مساحت شهرستان را شامل شده است و محل استقرار بسیاری از روستاهای منطقه است.

در ورزش كوهنوردي حقيقت مرگ همیشه وجود دارد ، يا مي بري يا مي بازي ، وقتي اين حقيقت را قبول كني تازه زندگي را شروع كرده اي که این خود درسی است. آذربايجان شرقي با وسعت 4/16254 كيلومتر مربع در گوشة شمال غربي فلات ايران قرار دارد. این کوه آتشفشانی در جنوب شرقی زاهدان و شمال غربی خاش با ارتفاع چهار هزار و ۱۱۰متر از سطح دریا قرار دارد.

بررسی توپوگرافی قله : سرکچاله به همراه سه قله چهار هزار متری غربی آن بر روی یک خط الراس شرقی , غربی قرار دارد که در منتهی الیه شرقی آن سرکچال و در غرب قله کلون بستک قرار دارد. پیامبر (ص) فرمان عزیمت داد، هزار نفر از مردان مسلمان مدینه از مهاجر و انصار به همراه پیامبر(ص) حرکت کردند و در کنار کوه احد مستقر شدند. ۴ صعود آخر اپا شرپا همراه با تعدادی آزمایش بر روی قله اورست بود. همچنين با توجه به آخرين تقسيمات كشوري اين استان داراي 8 شهرستان همدان ، ملاير ، نهاوند ، اسدآباد ، تويسركان ، رزن ، بهار و كبودرآهنگ و تعداد20 بخش است .

استان همدان با مساحت 19493 كيلومتر مربع ، بين مدارهاي 58و 33 و 48 و 35 عرض شمالي و 34 و 47 تا 36 و 49 طول شرقي از نصف النهار گرينويچ قرار گرفته و جز استانهاي غربي ايران است كه از شمال به استان زنجان و قزوين ، از جنوب به استان لرستان ، از مشرق به استان مركزي ، و از مغرب به استانهاي كرمانشاه و كردستان محدود مي شود . بلندترين نقطه استان قله الوند با ارتفاع 3580 متر ، بين شهرستانهاي تويسركان و همدان قرار گرفته است و پست ترين نقطه استان ، اراضي عمرآباد در بخش شراء و پيشخوار ، كنار رود قره چاي مي باشد .براساس نتايج سرشماري عمومي نفوس و مسكن آبان ماه سال 1375 ، كل جمعيت استان 1677957نفر مي باشد كه از اين عده 849223 نفر مرد و 828734 نفر زن بوده است .

تبتیها در طی قرنهای متمادی این کوه را با عنوان «Chomolungma» یا مادر مقدس خطاب میکردند، اما واگ از این موضوع اطلاع نداشت؛ چراکه کشور نپال و تبت مرزهای خود را بر روی بیگانگان بسته بودند. چامه سرا دوره ابتدایی تا سوم متوسطه را در آمل گذراند سپس در دانش سرای کشاورزی ساری هنر آموز شد پس از اتمام تحصیلات به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در اردیبهشت سال ۱۳۸۲ وفات یافت.اشعاری بر ضریح مطهر امام زاده ابراهیم ( ع ) آمل و امامزاده قاسم ( ع ) نقش بسته و یا در مدح امام خمینی ( ره ) و استاد مطهری ، شهدای حماسه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از وی سروده شده که در نوع خود بسیار لایق تحسین و تجلیل است .

در این سال ها برای حمایت دوبار به کمیته ملی المپیک نیز رفتم که نتیجهای نداشت، همچنین معاون سابق بانوان وزارت ورزش (در چهار سال قبل) هم برای امثال من وقت نداشتند و مرا به حضور نپذیرفتند. رود قطـور و آب هـاي درياچة ارومـيه حدود غـربي با استان آذربايجان غربي است.در جنوب كشيدگي رشته كوهها، دره ها، جلگه ها و دشتها موجب پيوستگي توپوگرافيك استان با آذربايجان غربي و زنجان شده است و در شرق نيز دره و رودخانة دره رود ، كوههاي سبلان، چهل مند و گردنة صائين اين خطه را از استان اردبيل جدا مي كند. تحقیقات در” موهنجودیرو” و” هرپه”در بلوچستان این آخرین حلقه شرقی سرزمین آریایی قدیم نشان داد که پیش از ظهور ویدیها و آریایی ها تمدن بزرگی در این منطقه وجود داشت و این تمدن قدامت بیشتری نسبت به تمدنهای مصر و بین النهرین دارد.

دانشمندان امريكايى، به ويژه (Eugeniode Bellasdpietri) ثابت كرده اند كه اين قارچ در بسيارى از غارهاى نواحى گرم، در گردو غبار و خاك وجود دارد. اين حادثه ناگوار براى خود Eugemio، در سال 1952، هنگام مراجعت از غارى آلوده به اين نوع قارچ روى داد. کوه صفه اصفهان که سالیان سال چون نگبانی در کنار شهر ایستاده است و خم به ابرو نیاورده، شبها مادری میشود که دامن پرنگیناش را میگشاید تا اصفهان در آن بیارامد.

روش تثبیت با اپوکسی یکی از روش های رایج و متداول در مورد بهسازی سنگ های نرم تر یا پر خلل و فرج مثل لاجورد و فیروزه است که در این روش علاوه بر بهبود رنگ و کیفیت جلای سنگ موجب افزایش مقاومت و طول عمر آن می شود و مانند یک لایه محافظ برای سنگ و نگین عمل می کند. گروه استانها- سخنگوی آتشنشانی اصفهان با اشاره به پیشبینی هواشناسی مبنی بر بارندگی و لغزندگی زمین، گفت: طبق تاکید سرپرست اکیپ تخصصی نجات در ارتفاع و کوهستان، ورود به کوه صفه برای حفظ سلامت جان شهروندان تا فردا ممنوع است.

همچنین هشتم تیرماه سال ۹۶ آتش نشانان اصفهان پس از سه ساعت عملیات ۲ کوهنورد ۲۶ و ۶۰ ساله که در دو مسیر متفاوت در حال صعود به این کوه بودند و بر اثر از دست دادن تعادل خود به پایین سقوط کردند را نجات داده بودند. مشاهده نشان داده شده است كه اكثر مصر شناسانی (Egyrtologues)كه گور تانخامون(Toutankhamon) را در مصر كشف و در حفريات و خاكبردارى آن شركت كرده بودند، بر اثر ابتلا به بيمارى خطرناكى در گذشتهاند.

بيمارى خطرناكى كه غارنوردان و غارشناسان ممكن است و به آن مبتلا شوند. رسیدن به قله های بلند و گذشتن از گردنه های خطرناک به خودی خود امتیازی محسوب نمی شود بلکه اصل شناختن ورزش، کوهنوردی و هدف های (تقویت قدرت درونی) آن است. ورزش کوهنوردی تنها ورزشی است که جایگاه قهرمانی ندارد . تمایل به تنهایی گاهی یک نیاز نیرومند و اساسی انسانی است که تنها در کوهستان می توان آن را تامین کرد .

دیدگاهتان را بنویسید